Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Kolejny park w Radomiu zostanie przebudowany

wtorek, 30 styczeń 2018 17:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Obozisku. Po przebudowie w parku pojawią się między innymi skatepark, nowe alejki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

 

Prace nad koncepcją przebudowy parku Obozisko trwają od 2015 roku. Teraz zaczynają się materializować. - Ogłosiliśmy przetarg na budowę parku na Obozisku. Park, który dziś jest położony w sąsiedztwie najnowocześniejszego budynku w naszym mieście czyli sądu. Park na Obozisku od wielu lat czeka na rewitalizację – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
W sprawie rewitalizacji parku Obozisko magistrat przeprowadził konsultacje społeczne. - My to zadanie mamy uwzględnione w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Dzięki temu mogłem ogłosić przetarg – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
Przebudowa parku Obozisko obejmie wymianę oświetlenia z sodowego na LED, utwardzenie alejek, elementy małej architektury, czyli kosze na śmieci, ławki i stojaki na rowery oraz budowę nowego placu zabaw dla dzieci. Powstanie także skatepark. - Warto podkreślić, że przy okazji rewitalizacji parku powstanie także kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.
Park położony w obrębie ulic Warszawskiej, Parkowej i Śniadeckich ma powierzchnię ponad 4,5 hektara.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Powstaną dwa nowe parki w Radomiu

  2 miliony złotych unijnego dofinansowania otrzyma Radom na budowę dwóch parków na Michałowie i Obozisku. Park na Michałowie powstanie do października tego roku. Natomiast na park na Obozisku będziemy musieli poczekać do października 2019 roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej