Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Jak nie ulec manipulacjom? „Mózg” w ZST

czwartek, 01 luty 2018 17:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Manipuluje nami otoczenie, ale też i sami siebie możemy zmanipulować. Jak temu zapobiec? Zespół Szkół Technicznych zaprasza na doroczną wystawę „Mózg”, która trwa do 9 lutego.

 

Jak widzą świat muchy? Można się o tym przekonać zakładając specjalne okulary. Wyzwaniem jest przejechanie w nich niewielkiego toru przeszkód na hulajnodze, w której przestawiono układ kierowniczy. Okulary i hulajnogę znajdujemy na jednym ze stanowisk zorganizowanych w ramach tegorocznej wystawy „Mózg” w radomskim Zespole Szkół Technicznych. To dziesiąta edycja tej imprezy. W tym roku organizatorzy zwracają uwagę na manipulacje i pokazują jak nie dać się zmanipulować przez otoczenie, ale też i przez nas samych. - Bardzo często narzucamy sobie pewne ramy, założenia, które zmieniają naszą rzeczywistość – mówi Tomasz Magnowski, nauczyciel z Zespołu Szkół Technicznych. - Często my sami manipulujemy sobą, ale często też ulegamy manipulacji zewnętrznej – dodaje.

A dowodem na to jest z koeli doświadczenie, w którym uczestnicy odpowiadają na pytanie „Co byś zabrał na bezludną wyspę?”. Najpierw indywidualnie, a potem siedząc w grupie i widząc jakie są odpowiedzi innych. Co pokazuje ten test? Że często pod wpływem otoczenia zmieniamy zdanie. - Jesteśmy podatni na manipulacje w grupie. Decyzje ważne dla nas powinniśmy podejmować indywidualnie – mówi Krzysztof Ruszkowski, uczeń ZST.

Wystawa „Mózg” czynna jest w Zespole Szkół Technicznych do 9 lutego. Można ją zwiedzać w godz. od 9.00 do 15.00. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze zgłoszenia.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Podziel się szpikiem. Akcja w ZST

  Ideę dawstwa szpiku kostnego promowali pracownicy i młodzież z Zespołu Szkół Technicznych. Akcja nosiła nazwę Komórkomania i cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów.

 • Popracuj nad motywacją. Zobacz „Mózg”

  Można poćwiczyć motywację próbując nawlec nitkę na igłę będącą...pod napięciem. Zespół Szkół Technicznych kolejny rok z rzędu przygotował wystawę „Mózg”. Organizatorzy chcą zwrócić na motywację i na skupienie.

 • Konferencja dla cyfrowej szkoły

  Prawie 40 prelegentów, trzy dni zajęć, 70 godzin warsztatów i dużo nowości oświatowych. W Zespole Szkół Technicznych odbędzie się ogólnopolska konferencja szkoleniowa dla pracowników oświaty.

 • Cztery kraje, jeden cel

  Zespół Szkół Technicznych jest partnerem międzynarodowego projektu, w którym biorą też udział placówki z Łotwy, Estonii i Norwegii. W Radomiu przebywała właśnie młodzież ze wspomnianych krajów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej