Dzisiaj jest: 10 Czerwca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar

Gapowicze w rejestrze długów? MZDiK ostrzega

piątek, 02 luty 2018 17:49
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 43 tysiące złotych jest winny MZDiK gapowicz-rekordzista, który notorycznie jeździ autobusami bez biletu. Zarząd ostrzega gapowiczów, że mogą trafić do Krajowego Rejestru Długów.

 

Ponad 7800 kontroli przeprowadzanych jest każdego miesiąca w radomskich autobusach. - Ujawnianych jest około 3400 osób jeżdżących bez biletu. Te liczby mówią same za siebie - mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Często są to jednorazowe wykroczenia. Ale niektórzy to notoryczni gapowicze. Rzecznik MZDiK mówi o rekordziście. - Ma w tym momencie wystawionych w systemie 226 wezwań do zapłaty na łączną kwotę ponad 43 tysięcy złotych – informuje Dawid Puton.

MZDiK ostrzega, że osoby notorycznie jeżdżące autobusami komunikacji miejskiej bez biletu będą wpisywane do Krajowego Rejestru Długów.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej