Dzisiaj jest: 28 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Zima na drogach. Pieniędzy wystarczy na miesiąc odśnieżania?

poniedziałek, 05 luty 2018 15:52
Dział: Wiadomości
Autor 

Luty pokaże jeszcze, co potrafi zima – tak prognozują synoptycy. W poniedziałek rano na ulicach Radomia doszło do kilkunastu kolizji. MZDiK zapewnia, że wszystkie siły wysłał na drogi, a policja apeluje o ostrożną jazdę.

Skończyły się zimowe ferie, więc... przyszła zima. - Pół godziny wystarczyło by drogi zostały zasypane – mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK
Niemal wszędzie ruch odbywał się rano w żółwim takim, choć, jak zapewnia rzecznik, służby drogowe zareagowały bardzo szybko. -
Firmy zajmujące się odśnieżaniem po pierwszym sygnale, tuż po godz. 7.00 zareagowały. Na ulice wyjechało najpierw 11 pługopiaskarek, później wyjechały już wszystkie, czyli 16 – informuje Dawid Puton.

Jednak, jak zwykle, obowiązuje kolejność odśnieżania. - Te drogi, które zgodne z ustawą powinny być w pierwszej kolejności odśnieżane ten sprzęt objeżdżał – tłumaczy Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Jak zapewniają miejskie służby, na razie wszystko jest pod kontrolą, nie ma zagrożenia dla „akcji zima”. - Zasoby piachu i soli drogowej są wystarczające – przekonuje Dawid Puton.

Słowem: teraz MZDiK sobie poradzi, na razie pieniędzy wystarczy. Na razie, bo przyszłość nie wygląda już tak różowo. Miedzy innymi za sprawą poprawek, jakie do budżetu na ten rok wprowadzili radni. - Przy takim wykorzystaniu sprzętu jak dziś, pieniędzy starczy nie dłużej niż na miesiąc, bo radni do granicy absurdu uszczuplili paragraf, z którego między innymi akcja zima jest opłacana – twierdzi Konrad Frysztak.

Jak prognozują synoptycy, luty pokaże, co potrafi zima. Do 11 będzie mniej więcej tak jak teraz – w nocy do minus 8 stopni, w ciągu dnia około 0, przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Potem kilka dni cieplej, a od piętnastego znów mroźno.

Policja apeluje o zachowanie na drogach szczególnej ostrożności. Apel dotyczy i kierowców, i pieszych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej