Dzisiaj jest: 29 Maja 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Mieszkańcy protestują w sprawie programu drogowego

piątek, 09 luty 2018 17:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Mieszkańcy ulic, które zakwalifikowano przez władze miasta do utwardzenia w tym roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego, a które później zostały z budżetu wyrzucone, protestują. A politycy przerzucają się winą. Platforma Obywatelska obwinia opozycję za to, że drogi nie zostaną utwardzone. Przewodniczący Rady Miejskiej przypomina natomiast, że PO także poparła budżet, z którego wyrzucono program drogowy prezydenta. Przewodniczący dodaje, że lista dróg do utwardzenia w tym roku jest otwarta.

 

Ul. Luźna na Kapturze jest jedną z dróg już utwardzonych w ramach Radomskiego Programu Drogowego, o czym zresztą informuje tablica z magistratu. Na przeciwko Luźnej położona jest ul. Iglasta, która znalazła się w Radomskim Programie Drogowym na 2018 rok. Razem z 67 innymi, wskazanymi przez prezydenta miasta. Dziś jednak mieszkańcy mają małe nadzieję na to, że ta i pozostałe ulice doczekają się remontu w 2018, bo program drogowy prezydenta z budżetu wyrzucono. Radni przegłosowali budżet z poprawką opozycji, zakładającą utwardzenie ok. 20 dróg. Innych niż te, wskazane przez prezydenta. - 68 ulic, które w tym roku było przyjętych do utwardzenia, decyzją radnych opozycji nie będą realizowane - mówi
Marta Michalska-Wilk, radna PO.

Przewodniczący Rady Miejskiej dementuje i przypomina jednocześnie, że Platforma także głosowała za budżetem, w którym zapisano program drogowy opozycji. - Budżet został przyjęty głosami 26 radnych, w tym radnych PO. Poparli budżet, a teraz próbują zgonić na opozycję, ale taki jest urok PO - twierdzi Dariusz Wójcik.

Platforma zorganizowała w piątek konferencję przed biurem Rady Miejskiej z udziałem kilkunastu mieszkańców ulic, które znalazły się w pierwotnym, czyli prezydenckim programie drogowym, ale ostatecznie z tegorocznego budżetu wypadły. - Tych radnych, którzy głosowali przeciwko, to chciałbym osobiście poznać. Co oni wiedzą o naszych problemach? To wszystko płynie - mówi
Krzysztof Sadowski, mieszkaniec z ul. Iglastej.

Płynie nie tylko na Iglastej. Trudno jeździ się praktycznie po każdej ulicy, która początkowo była w programie drogowym, a potem została z budżetu wyrzucona – mówią mieszkańcy. Rozżalenie jest tym większe, że niektórzy na remont czekają od bardzo dawna. - Mam 40 lat i z tym problemem boksuję się od początku życia – opowiada Ewa Antonik z ul. Iglastej na Kapturze.

Przewodniczący Rady Miejskiej daje zielone światło. Dariusz Wójcik twierdzi, że lista ulic nie jest zamknięta, i że prezydent Radomia na każdej sesji może zgłosić projekt remontu danej ulicy wraz z jego kosztorysem. - Radni Rady Miejskiej wprowadzą ten projekt do budżetu – zapewnia przewodniczący. - Nie jest nic przesądzone. My chcieliśmy tylko pokazać, że za 8 milionów złotych nie da się wyremontować 68 dróg – dodaje przewodniczący.

Platforma Obywatelska tymczasem twierdzi, że ulice, które za sprawą poprawki opozycji znalazły się w programie drogowym to nietrafiony wybór. Niektóre nie są przygotowane do utwardzenia, inne nie wymagają pilnych remontów – mówi radna Michalska-Wilk. - Ci radni chcą remontu np. ul Londyńskiej czy Paryskiej, które posiadają twardą nawierzchnię. Dlaczego mieszkańcy ulic gruntowych są gorsi? - pyta retorycznie.

Prezydent zapewnia, że będzie składał poprawki dotyczące utwardzania ulic, a przewodniczący Rady Miejskiej mówi o dobrej woli opozycji. Każda ze tron zauważa też, że mamy rok wyborczy. I każda – jak mówi – liczy na to, że mimo rozkręcającej się już kampanii wyborczej przyjdzie opamiętanie, a radni będą faktycznymi reprezentantami interesów. Nie własnych, a mieszkańców, którzy ich do rady miejskiej wybrali.

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ulica Małcużyńskiego zostanie utwardzona

  Ulica Małcużyńskiego trafi na tegoroczną listę Radomskiego Programu Drogowego. Prezydent Radosław Witkowski chce w sprawie ulicy Małcużyńskiego zwołać sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej i prosić radnych o pieniądze na jej utwardzenie.

 • Dariusz Wójcik o sesji: to była ustawka prezydenta

  „To była ustawka prezydenta i nigdy więcej na to nie pozwolę” - tak wydarzenia podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, komentuje Dariusz Wójcik, przewodniczący rady. To co wydarzyło na sesji – jak tłumaczy Dariusz Wójcik – w złym świetle stawia radnych i miasto.

 • Burzliwa sesja nadzwyczajna. Radni przyjęli RPD

  To była jedna z najburzliwszych – o ile na najburzliwsza – w tej kadencji Rady Miejskiej, sesja nadzwyczajna. Po ponad dwóch godzinach kłótni, pyskówek i wzajemnego obrażania się, radni wprowadzili do Wieloletniej Prognozy Finansowej budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim i przyjęli ku radości obecnych na sesji mieszkańców Radomia, Radomski Program Drogowy w wersji proponowanej przez prezydenta Radosława Witkowskiego.

 • D. Wójcik: „Prezydent wprowadza mieszkańców w błąd”

  Prezydent Radosław Witkowski chce rozmawiać w poniedziałek o budżecie miasta z przewodniczącymi klubów w radzie miejskiej. Tymczasem Dariusz Wójcik, przewodniczący rady uważa, że prezydent Radomia wprowadza mieszkańców w błąd odnośnie budżetu miasta.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej