Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia

Mistrzowie sportu z powiatu

poniedziałek, 19 luty 2018 18:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Władze powiatu nagrodziły najlepszych sportowców i trenerów w 2017 roku. Wyróżnienia otrzymali też zasłużeni działacze i szkoły, biorące udział w igrzyskach Szkolnego Związku Sportowego.

 

Gala Mistrzów Sportu była okazją do podsumowania dokonań sportowców z powiatu radomskiego w 2017 roku.
- Mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń do nagród. Jesteśmy dumni, że w naszym powiecie ćwiczy tak wielu utalentowanych sportowców - podkreśla Mirosław Ślifirczyk, starosta powiatu.
Wyboru nagrodzonych sportowców i trenerów dokonała Rada Sportu powiatu radomskiego.
- Każda gmina zgłasza pięciu swoich najlepszych sportowców w każdej kategorii – tłumaczy Ryszard Kosiec, przewodniczący Rady Sportu. - Najważniejszym kryterium jest osiągnięty wynik sportowy.
Władze powiaty wyróżniły kilkunastu trenerów, opiekunów młodzieży.
- Staramy się prezentować wychowawców, bo to oni promują i uczą młodych – zaznacza Mirosław Ślifirczyk.
W tym roku wybory zdominował zawodniczki z Pionek. Obie uprawiają Tang Soo Do i inne sztuki walki. W kategorii do 15 lat zwyciężyła Oliwia Pańczak. Natomiast w kategorii open wygrała Aleksandra Grzywacz.
- Rada miała trudne zadanie, bo wśród kandydatów do nagród byli medaliści Mistrzostw Europy i Świata oraz krajowych czempionatów – przekonuje Ryszard Kosiec.
Mapa powiatowych ośrodków szkolenia sportowego jest dobrze znana od lat.
- Pionki słyną ze wschodnich sztuk walki, Wierzbica to zapasy, Kowala ma mocny klub judo – wylicza Mirosław Ślifirczyk. - We wszystkich gminach są dobrzy zawodnicy i trenerzy.
W klasyfikacji szkół najlepsze okazały się placówki z Jedlińska. Medal „Zasłużony dla powiatu” otrzymał Mariusz Kilar, trener i wychowawca talentów strzelectwa. Specjalnym gościem był Grzegorz Skrzecz, medalista Mistrzostw Świata i Europy w boksie, uczestnik Igrzysk Olimpijskich.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • "Niedziela z Powiatem" czyli rodzinny festyn starostwa

  Starostwo Powiatowe w Radomiu rozpoczyna w niedzielę 27 maja cykl spotkań pod nazwą „Niedziela z Powiatem”. Spotkania z mieszkańcami powiatu radomskiego będą miały charakter rodzinnych festynów. O szczegółach mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

 • "Perły Powiatu" w Iłży

  Wyjątkowo, bo w Iłży odbył się finał VII Edycji Konkursu Gospodarczego Starosty Radomskiego "Perły Powiatu". Nagrodzone zostały firmy, które w sposób szczególny wyróżniają się swoją działalnością w powiecie radomskim.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

 • Najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze nagrodzeni

  Piłkarki Czwórki zostały Drużyną Roku 2017. Norbert Ziółko uznany został za Nadzieję Roku, a Sportową Imprezą Roku - międzynarodowy turniej dla dzieci Radom Basket Cup. W poniedziałek odbyła się Gala Mistrzów Sportu

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej