Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia

PiS się niepokoi, a magistrat czeka na ruch wojewody

poniedziałek, 19 luty 2018 18:47
Dział: Wiadomości
Autor 

„Czekamy na ruch wojewody, czyli na podpisanie umowy. Po podpisaniu w każdej chwili jesteśmy gotowi rozpocząć procedury związane z przebudową Wojska Polskiego” – tak władze Radomia komentują zarzuty PiS.

 

W sobotę parlamentarzyści PiS wyrazili zaniepokojenie brakiem działań miasta w zakresie przebudowy al. Wojska Polskiego. Radomscy parlamentarzyści PiS uważają, że w zakresie tej inwestycji władze miasta nic nie robią. - Pieniądze są. Oczekujemy szybkich działań i nieprzerzucania tego na rok przyszły czy lata następne. Opieszałość prezydenta i jego ekipy jest tutaj czymś wyjątkowym – mówi Marek Suski, szef gabinetu politycznego Premiera RP.

Pieniądze na przebudowę alei Wojska Polskiego rzeczywiście są. W budżecie państwa zapisano na te inwestycję 93 miliony złotych. Dysponentem tej kwoty jest teraz wojewoda mazowiecki. Parlamentarzyści PiS zwracają uwagę, że miasto może stracić te pieniądze, jeśli zbyt późno ogłosi przetarg na inwestycję. - Jeżeli nie zostaną wydane środki w pierwszym roku, to pod znakiem zapytania stoi cała trzyletnia dotacja, czyli kwota 93 milionów złotych - mówi Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS.

Zdaniem wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza, MZDiK w Radomiu może ogłosić przetarg bez podpisywania umowy z wojewodą na dofinansowanie inwestycji. Innego zdania jest wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak. – Wicewojewoda Artur Standowicz po raz kolejny konfabuluje. Żeby ogłosić przetarg na jakiekolwiek zadanie, trzeba mieć 100% pieniędzy w budżecie miasta. My obecnie mamy wyłącznie wkład własny w wysokości 20%. Te pieniądze mają być uzupełnione kwotą 93 milionów złotych z budżetu państwa. Czekamy i apelujemy do wojewody mazowieckiego o podpisanie umowy na dofinansowanie przebudowy alei Wojska Polskiego – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Dofinansowanie zostało rozpisane na 3 lata czyli tyle ile ma potrwać przebudowa. W roku 2018 do wydania jest 28 milionów 700 tysięcy złotych.
Jednocześnie wiceprezydent Konrad Frysztak uspokaja, że w trakcie prac miasto nie będzie zakorkowane. Bo najpierw powstanie nowa jezdnia, a kiedy ruch zostanie na nią przeniesiony, rozpoczną się prace na obecnej. Tym samym nie będzie konieczne wprowadzanie objazdów.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS apeluje i radzi w kwestii alei Wojska Polskiego

  Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Radosława Witkowskiego o przyśpieszenie wyłonienia firmy, która przebuduje między innymi aleję Wojska Polskiego. Na przetarg na realizację tej inwestycji wpłynęło 5 ofert. Wszystkie jednak są droższe od zakładanych kosztów.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej