Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Radni szukają porozumienia w sprawie budżetu

środa, 28 luty 2018 17:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Najprawdopodobniej 12 marca odbędzie sesja nadzwyczajna rady miejskiej. Radni zajmą się na niej między innymi budową oddziału rehabilitacji. Ta sesja to wynik porozumienia, jakie udało się ostatnio osiągnąć.

 

W „spotkaniu na szczycie” w pokoju przewodniczącego Rady Miejskiej spotkali się szefowie trzech klubów w radzie: Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej i radnych bezpartyjnych. - To co się stało w pokoju przewodniczącego jest tym co powinno być. Siadamy, ustalamy i wprowadzamy na radę – mówi Marek Szary, przewodniczący Klubu Radnych PiS.

A ustalono przede wszystkim, że tylko w zgodzie można coś dobrego zrobić dla Radomia i jego mieszkańców. Niby nic nowego, ale najwyraźniej radni wpadli na to dopiero teraz.

Jednym z efektów rozmów szefów klubów było osiągnięcie wstępnego porozumienia w kwestii budowy oddziału rehabilitacji w radomskim szpitalu miejskim. Budowy tego oddziału domagają się radni opozycji. Radny PiS Marek Szary chciał wpisania do Wieloletniej Prognozy Finansowej pieniędzy na budowę oddziału rehabilitacji: ponad 7 milinów w tym roku, 13 milionów w roku przyszłym i 23 milionów w roku 2020. - Podjęliśmy próbę zakończenia tej absurdalnej wojny poprzez wprowadzenie do budżetu oddziału rehabilitacji. Jak widać również w wyniku porozumienia, panowie prezydenci wycofali te uchwały – dodaje Marek Szary.

Chodzi o cztery projekty zmieniające budżet i Wieloletnią Prognozę Finansową. Z kolei wiceprezydent Jerzy Zawodnik poprosił radnych opozycji żeby ci wstrzymali się ze zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej. - Na początku marca będziemy znali rzeczywiste koszty budowy pawilonu rehabilitacyjnego. Koszt samej budowy na koniec 2014 roku wynosił 43 miliony. Dziś szacujemy, że te koszty mogą być wyższe o 12 milionów złotych – mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Dopiero jak znany będzie rzeczywisty koszt budowy oddziału rehabilitacji, wtedy prezydent będzie wnioskował o pisanie tych pieniędzy do WPF. - Jak najbardziej miasto jest za realizacją tej inwestycji – dodaje wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Budowa oddziału rehabilitacji będzie jednym z tematów obrad radnych podczas sesji nadzwyczajnej, której zwołanie planowane jest na 12 marca. Ten termin ustalili przewodniczący trzech klubów w Radzie Miejskiej podczas wtorkowego spotkania na szczycie.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Radni byli jednogłośni. Są pieniądze na obchody

  Są pieniądze na organizację obchodów 42 rocznicy Czerwca'76 i międzynarodowych pokazów lotniczych na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego. Radni jednogłośnie zgodzili się na wpisanie do budżetu w sumie ponad jednego milina 230 tysięcy złotych na organizację wspomnianych imprez.

 • Radni pytali: po co ta sesja ?

  Na koniec Teledziennika o poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, która – według wielu radnych – nie powinna w ogóle się odbyć. Radni chcieli uzyskać od prezydenta informacje o najważniejszych inwestycjach drogowych w mieście.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej