Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Na początek wystawa i koncert

czwartek, 01 marzec 2018 18:33
Dział: Wiadomości
Autor 

W sobotę pierwszy dzień Kazików 2018. Na początek organizatorzy przygotowali atrakcje dla sympatyków sztuki. Obie imprezy odbędą się w budynku Resursy Obywatelskiej.

 

Resursa Obywatelska przygotowała wystawę prac Waldemara Świerzego, który namalował 49 portretów władców Polski. Można będzie porównać jego prace z obrazami Jana Matejki. Wystawa nawiązuje do obchodów 100 -lecia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - Niepodległość nie wzięła się od razu w 1918 roku. To zasługa także kolejnych władców Polski – mówi Renata Metzger, dyrektor Resursy.

Wernisaż wystawy odbędzie się o godz. 17.30. Pół godziny później początek koncertu, czyli Muzyczne Kaziki. - - To jedna z nielicznych okazji do przeglądu amatorskiej twórczości muzycznej w Radomiu – zaznacza Jarosław Zarychta, członek jury konkursu.
W czasie finałowego koncertu odbędzie się wręczenie Nagrody Muzycznych Kazików.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Benefis Róży Domańskiej

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • „Zapisy terroru” w radomskiej Resursie

  W radomskiej Resursie zaprezentowano najnowsze wydawnictwo z serii „Zapisy terroru”. Są to relacje ofiar okupacji hitlerowskiej w regionie radomskim. Książkę wydał Ośrodek Badań nas Totalitaryzmami.

 • „Skrzydła z szachownicą”. Wystawa modeli w Resursie

  Od środy w galerii Resursy Obywatelskiej czynna jest wystawa „Skrzydła z szachownicą”. Został zorganizowana z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W Resursie można obejrzeć modele samolotów, repliki mundurów, odznaczenia i broń. Organizatorem wystawy jest Klub Modelarsko - Historyczny Sokół.

 • Międzynarodowa dyskusja o nowelizacji ustawy

  „Szanse i zagrożenia” - pod takim tytułem odbył się panel dyskusyjny na temat nowelizacji ustawy o IPN. W dyskusji wzięły udział m.in. córki radomskich Żydów ocalałych z Holocaustu. Organizatorem debaty była Resursa Obywatelska.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej