Dzisiaj jest: 10 Czerwca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Duża awaria ogrzewania w Radomiu

piątek, 02 marzec 2018 17:25
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad połowa miasta nie miała dziś ogrzewania ani ciepłej wody. W trzech punktach Radomia doszło do awarii sieci ciepłowniczych. Od rana nad usunięciem awarii pracowały służby RadPecu.

 

Jak poinformowało Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej RadPec, rano została wstrzymana dostawa ciepła do odbiorców w południowej części miasta. Było to spowodowane znaczącymi ubytkami wody sieciowej. Mówiąc prosto – wyciekami wody z sieci. To zmusiło RadPec do czasowego wyłączenia z pracy Ciepłowni „Południe".
Bez ciepłej wody i ogrzewania byli m.in. mieszkańcy Plant, Zamłynia, Nad Potokiem, Borek, Ustronia, Południa, Młodzianowa, okolic ulicy Żeromskiego, Zbrowskiego, 1905 Roku. Słowem – południowej części miasta i centrum.
Jak ustalił RadPec, do awarii doszło w aż trzech miejscach. Przy ulicy Wrocławskiej, na Sandomierskiej i przy ulicy Narutowicza. W związku z usuwaniem awarii sieci przy ul. Wrocławskiej wyłączona została magistrala ciepłownicza biegnąca wzdłuż ulic Lubelskiej - Wrocławskiej - Chorzowskiej w kierunku lotniska Sadków. Wyłączony został także odcinek sieci między ulicą Kościuszki a Kilińskiego. Jak zapewniali pracownicy RadPecu, dostawa ciepła do obszarów, w których nie są prowadzone prace powinna nastąpić do wieczora. Najdalej w nocy powinno wrócić ogrzewanie w budynkach znajdujących się w okolicach miejsc awarii.


 
KOMUNIKAT
Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej RADPEC Spółka Akcyjna informuje, iż w dniu dzisiejszym tj. 02.03.2018 r., w godzinach porannych wstrzymana została dostawa ciepła do odbiorców w południowej części miasta. Wstrzymanie dostawy ciepła spowodowane zostało znaczącymi ubytkami wody sieciowej wymuszającymi czasowe wyłączenie z pracy ciepłowni Południe przy ul. Żelazna 7.
Zlokalizowane zostały wstępnie punkty sieci ciepłowniczej będące źródłem nadmiernych ubytków wody sieciowej. Trwają prace związane z usuwaniem awarii sieci przy ul. Wrocławskiej, co spowodowało konieczność wyłączenia magistrali ciepłowniczej wzdłuż ulic Lubelska-Wrocławska-Chorzowska w kierunków lotniska Sadków (sieć S-L).
Równocześnie lokalizowane jest potencjalne miejsce awarii na odcinku sieci ciepłowniczej pomiędzy ulicą Kościuszki a ulica Kilińskiego (sieć TT). Ten odcinek sieci został również czasowo wyłączony.
W chwili obecnej napełniana jest sieć ciepłownicza w południowej części miasta, po uzyskaniu niezbędnego ciśnienia uruchomiona zostanie ciepłownia Południa, co zapewni przywrócenie dostawy ciepła do osiedli Potkanów, Południe, Borki, Zamłynie, Ustronie, Nad Potokiem i pozostałych (nie objętych wyłączeniem sieci TT) budynków w centralnej części miasta. Dostawa ciepła dla obszarów, w których nie są prowadzone prace związane z usuwaniem awarii winna nastąpić w ciągu ok. 6 godzin.
Do północnego obszaru miasta zasilanego z ciepłowni Północ przy ulicy Zofii Holszańskiej dostawa ciepła odbywa się bez zakłóceń.
Według wstępnej oceny w obszarach, w których prowadzone są prace związane z usuwaniem awarii dostawa ciepła winna być przywrócona w dniu dzisiejszym, w godzinach wieczornych.  

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej