Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

PEAD dla najbardziej potrzebujących

sobota, 13 czerwiec 2015 18:11
Dział: Wiadomości
Autor 

Rusza kolejna edycja programu pomocy żywnościowej PEAD. Jak szacuje dyrektor Banku Żywności w Radomiu z programu skorzysta nawet 27 tysięcy osób.

 

PEAD, czyli Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Realizowany ma być w latach 2014 – 2020. Wkrótce rusza kolejna edycja. PEAD to program, który jest skierowany do osób najbardziej potrzebujących. Otrzymują oni wsparcie w postaci paczki żywnościowej z podstawowymi artykułami spożywczymi. Mogą z tej pomocy skorzystać jednak tylko te osoby, które mają skierowanie z miejskiego lub gminnego ośrodka pomocy społecznej. - Chodzi o osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, których dochód nie przekracza 813 złotych – w przypadku osoby samotnie gospodarującej i 684 złotych – dla osoby w rodzinie – informuje Krzysztof Sokołowski, dyrektor radomskiego Banku Żywności. Dystrybucja paczek ruszy wkrótce i – w ramach tej edycji programu – będzie prowadzona do lutego przyszłego roku. W regionie radomskim do akcji ponownie włącza się Caritas Diecezji Radomskiej, która zajmie się rozdawaniem paczek. - Jesteśmy gotowi – mówi ks. Robert Kowalski, wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. - Będą też w parafiach ogłoszenia, a w większych parafiach punkty dystrybucji żywności – dodaje. Jak szacuje dyrektor radomskiego Banku Żywności, w tym roku z programu PEAD skorzysta kilkadziesiąt tysięcy osób. - Szacujemy, że przy określonym minimum jakie ma trafić do beneficjenta, z pomocy skorzysta 27 tysięcy osób, a jeśli paczki będą większe to 20 tysięcy osób - informuje Krzysztof Sokołowski. A w ramach programu PEAD organizowane mają być nie tylko paczki żywnościowe, ale też między innymi warsztaty, na których zainteresowani będą mogli dowiedzieć się jak wzmocnić samodzielność i jak lepiej prowadzić gospodarstwo domowe.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej