Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Monitoring w radomskich parkach

poniedziałek, 15 czerwiec 2015 16:52
Dział: Wiadomości
Autor 

Działa od kilku dni. Do tej pory interweniowano przede wszystkim w sprawie osób leżących na ławkach i chodnikach i - jak się potem okazywało – pijanych.

 

Osiem kamer monitoruje 24 godziny na dobę dwa radomskie parki – Leśniczówkę i Stary gród. W Leśniczówce zamontowano 5 kamer, w Starym Ogrodzie - 3. Obraz zarejestrowany przez urządzenia jest na bieżąco przekazywany do agencji ochrony Kerim. To firma, która złożyła najkorzystniejszą ofert na obsługę kamer monitorujących w radomskich parkach. - Zastosowaliśmy taki model, ponieważ system, na którym opiera się działanie monitoringu jest niekompatybilny z kamerami pracującymi w systemie monitoringu miejskiego – tłumaczy Marcin Walasik, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu. Monitoring ma podnieść poczucie bezpieczeństwa spacerowiczów, ale też zmniejszyć liczbę wandalizmów. - Kilka tygodni temu mieliśmy nieprzyjemną sytuację. Sprawcy zniszczyli urządzenie do zabawy i ławkę w Starym Ogrodzie – opowiada Marcin Walasik. Monitoring w parkach działa od kilku dni. Firma, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę, zażądała 1100 złotych miesięcznie za obsługę monitoringu. - Do tej pory mieliśmy interwencje w sprawie leżących na ławkach bądź w alejkach. Jak się potem okazywało byli to pijani – mówi rzecznik ZUK. Umowa na obsługę monitoringu w dwóch radomskich parkach została podpisana na 6 miesięcy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej