Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Pracownicy sądów protestują

czwartek, 18 czerwiec 2015 16:46
Dział: Wiadomości
Autor 

Biura obsługi interesantów w wielu sądach w kraju były dziś nieczynne. Pracownicy administracyjni protestują. Chcą podwyżek. Pracownicy sądów radomskich także wzięli udział w dzisiejszym proteście.

 

Biuro obsługi interesanta w Sądzie Okręgowym w Radomiu w czwartek nie było czynne. Pracownicy administracyjni sądów z regionu radomskiego przyłączyli się do prestu organizowanego przez związki zawodowe. - Większość biur obsługi interesanta na terenie okręgu radomskiego nie pracuje. Pracuje biuro obsługi interesanta w sądzie rejonowym w Radomiu - informuje Joanna Kaczmarek-Kęsik, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu. - W Zwoleniu i w wydziale zamiejscowym w Lipsku nie odbywają się żadne posiedzenia i nie są tam obsługiwani interesanci – dodaje. W sądach rejonowym i okręgowym w Radomiu odbyły się natomiast zaplanowane wcześniej posiedzenia. Jeśli jednak ktoś chciał załatwić niezaplanowaną wcześniej sprawę, odchodził z kwitkiem. - Jechałam 50 kilometrów tutaj. Kto mi zwróci za paliwo? – pyta kobieta, która chciała załatwić sprawę w biurze obsługi interesanta. - Uważam że ci pracownicy nie zarabiają tak mało. Ludzie za grosze pracują – dodaje. Bo postulaty finansowe są głównymi postulatami protestujących. - Ostatnie podwyżki były 7, 8 lat temu i to były podwyżki rzędu kilkunastu złotych. Życie jest coraz droższe, inflacja coraz wyższa. Jak obliczyliśmy, wartość naszych pensji spadła o około 30 % w porównaniu do wynagrodzeń sprzed 7, 8 lat – mówi Małgorzata Ziemnicka z Rady Zakładowej ZZPWS RP przy Sądzie Okręgowym w Radomiu. Wysokość wynagrodzeń pracowników administracyjnych zatrudnionych w sądach określają przepisy. - Granica dolna to 1600 złotych brutto, a górna to 5200 brutto. Z tym, że ta górna granica nie może być miarodajna, bo średnia to 2200-2600 złotych brutto - informuje Joanna Kaczmarek-Kęsik. Protest pracowników administracyjnych popierają sędziowie. Związki zawodowe zapowiadają kolejne akcje protestacyjne, jeśli czwartkowy protest nie przyniesie spodziewanych efektów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • Sąd unieważnił wyroki z PRL.

  Radomski sąd unieważnił dziś wyrok wydany przez PRL-owskie organy wobec Jerzego Stępnia. Jerzy Stępień, późniejszy przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, skazany został za złożenie w 1988 roku kwiatów pod pomnikiem Czerwca '76. Wniosek o unieważnienie decyzji sprzed 30 lat złożył IPN.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej