Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

65 lat przedszkola w Jedlińsku

sobota, 20 czerwiec 2015 12:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Od 65 lat w tej placówce pierwsze kroki w edukacji stawiają mieszkańcy gminy Jedlińsk. Jak mówi zarządzająca, to bardzo potrzebna instytucja. Mowa o publicznym przedszkolu w Jedlińsku.

Wcale nie wygląda na wiekowe. Choć ma już 65 lat. Publiczne przedszkole w Jedlińsku w ubiegłym roku przeszło gruntowną modernizację. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Efektem prac jest miedzy innymi nowoczesny plac zabaw. Budynek, w którym obecnie mieści się przedszkole nie był od początku siedzibą placówki. Zarządzająca przedszkolem dyrektor uważa, że przenosiny do nowej, czyli obecnej siedziby były jednym z ważniejszych wydarzeń w historii placówki. - Kiedyś to przedszkole mieściło się na rynku, w centrum Jedlińska. Już wówczas funkcjonowały tam 4 oddziały - wspomina

Teresa Walczak, dyrektor Publicznego Przedszkola w Jedlińsku.

Obecnie do przedszkola uczęszcza 75 dzieci. Jak mówią, bardzo im się tu podoba, a najbardziej...- Zabawki, samochody – mówi mały Staś. Choć nie tylko zabawki. W tym przedszkolu młodzi mieszkańcy gminy Jedlińsk nawiązują pierwsze przyjaźnie, a nawet i poważniejsze znajomości. - Mam kolegów, ale nie mam koleżanek. Mam za to dziewczynę – zdradza Filip.

Dla dyrektorki tego przedszkola tegoroczny jubileusz: 65 - lecie istnienia to szczególne wydarzenie. Tym bardziej, że z tą rocznica zbiega się inna. Terasa Walczak zarządza przedszkolem w Jedlińsku od 30 lat. - To dla mnie wielki zaszczyt i wzruszenie. Ogarniam pamięcią to, co się wydarzyło 30 lat temu, gdy obejmowałam stanowisko dyrektora. Wówczas były także wzruszenie i zaszczyt, ale teraz te emocje są dużo bardziej dojrzałe - mówi Teresa Walczak. Publiczne Przedszkole w Jedlińsku jest jedną z najstarszych placówek oświatowych w gminie. Dyrektorka tej instytucji – z okazji jubileuszu – życzy, żeby przedszkole funkcjonowało cały czas. Bo jest w gminie bardzo potrzebne.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieniądze dla przedszkoli w ramach unijnego programu

  Za prawie 2,5 miliona złotych w ramach projektu „Idzie szkrab w wielki świat” zostaną wyposażone nowe oddziały przedszkole w Radomiu. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej. Ponad 1300 maluchów będzie mogło skorzystać z zajęć psychoruchowych, a dzieci niepełnosprawne z zajęć terapeutycznych.

 • Nowoczesne przedszkole w zabytkowym budynku. Trwa remont

  Przy ul. Kilińskiego w Radomiu trwa remont zabytkowego budynku, w którym mieścić się ma nowoczesne przedszkole. W przyszłym roku naukę w przedszkolu ma rozpocząć blisko 300 dzieci.

 • Remont dawnego „plastyka” niebawem. Będzie przedszkole

  Miasto podpisało umowę z wykonawcą remontu budynku po dawnym „Plastyku”. Prace przeprowadzi Zakład Remontowo Budowlany Mariana Wencla. Po remoncie w tym budynku będzie mieściło się przedszkole.

 • Za co dzieci kochają babcię i dziadka? Niektórzy zaskakują

  Przedszkolaki z przedszkola numer 11 z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowały akademię. Były wierszyki i piosenki, a my przy tej okazji spytaliśmy maluchów za co kochają babcie i dziadków. Mają wiele powodów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej