Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Czas rozwojowych spotkań

sobota, 20 czerwiec 2015 13:01
Dział: Wiadomości
Autor 

Miejsce i czas rozwojowych spotkań” - to tytuł projektu, który jest realizowany w Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Caritas Diecezji Radomskiej.

Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Caritas Diecezji Radomskiej działa od 2006 roku. Poszkodowani otrzymują tu pomoc prawną, psychologa. Główny cel, jaki stoi przed pracownikami to pomoc w powrocie do normalności tym, którzy zostali skrzywdzeni na skutek przemocy. Ośrodek pomaga nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Rocznie to około 300 potrzebujących. Od czerwca właśnie tu prowadzony jest projekt pod nazwą: „Miejsce i czas rozwojowych spotkań”. To projekt ministerialny, dofinansowany z budżetu rządowego. Dzięki niemu poszkodowani będą mogli skorzystać z nowych, niestosowanych wcześniej form pomocy. - Ośrodek pracuje z osobami, które zetknęły się z przemocą, a to zetknięcie spowodowało zmiany w ich życiu, osobowości, różnego rodzaju uszkodzenia – mówi zarządzająca placówką Dorota Kosman.

Tytuł projektu nawiązuje także do zmiany, która już wkrótce czeka ośrodek. Po wielu latach zmieni się jego siedziba. Z niewygodnych pomieszczeń, zlokalizowanych przy ulicy Kościelnej 5 ośrodek zostanie przeniesiony do budynku naprzeciwko – przy ulicy Kościelnej 14. - Nowa przestrzeń stworzy nowe warunki lokalowe. Będzie to bardziej komfortowe miejsce, w którym osoby będą mogły pracować ze specjalistami nad własną zmianą – mówi Dorota Kosman.

A realizowany w ośrodku program „Miejsce i czas rozwojowych spotkań” umożliwi skorzystanie z porad prawnych, psychologicznych, psychoterapii indywidualnej, ale też i z grupowej terapii wsparcia i z warsztatów wychowawczych dla rodziców przedszkolaków. Jak szacują pracownicy, z oferty będzie mogło skorzystać około 200 osób, nie tylko z samego Radomia, ale z całej diecezji radomskiej. Program „Miejsce i czas rozwojowych spotkań” będzie realizowany do grudnia tego roku. Jeśli ktoś chce znaleźć się w tym miejscu i we wskazanym czasie i skorzystać z oferowanej pomocy, może przyjść do ośrodka lub zadzwonić. Zapisy na spotkania prowadzone są pod numerem telefonu: 48 365-29-29.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pomoc za 1 procent

  Caritas Diecezji Radomskiej chce rozszerzyć pomoc dla chorych. Pieniądze na zakup sprzętu medycznego mają pochodzić z rozliczeń PIT, które Caritas wypełnia bezpłatnie w zamian za 1 procent od podatku dochodowego.

 • Nie wyrzucajmy jedzenia po świętach. Podzielmy się

  Co roku obiecujmy sobie, że kupimy mniej niż przed rokiem i co roku okazuje się, że nie udało się nam dotrzymać tego postanowienia. Po świętach mamy nadmiar żywności. Nie wyrzucajmy jej. Podzielmy się jedzeniem. Żywność można przekazać m.in. do radomskiej Caritas, o co apeluje jej dyrektor.

 • Caritas pomaga dzieciom

  Rozpoczęła się kościelna akcja sprzedaży świec. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla dzieci. Akcja ma charakter ekumeniczny.

   

   

   

 • Akcja dla bezdomnych. W grudniu charytatywne przedstawienie

  Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwała zbiórka ubrań dla osób bezdomnych. Organizuje ją uczeń radomskiego gastronomika, Bartłomiej Maślak. Najbardziej potrzebne są buty.

   

   

  Już w ubiegłym roku Bartek Maślak pomagał bezdomnym. Zorganizował akcję zbiórki ubrań. Potem ze strażą miejska i streetworkerkami Caritas odwiedzali miejsca, w których przebywają bezdomni. Rozdawali tę odzież i ciepłe posiłki, które przygotował „Gastronomik”. Bo szkoła Bartka też zaangażowała się w tę akcję. - Zapytałem mojego katechety, czy dałoby się zrobić taką akcję w szkole. On po rozmowie z dyrektorem zgodził się. I zaczęliśmy działać – opowiada Bartłomiej Maślak.

  W tym roku Świąteczna Akcja dla Osób Bezdomnych Radom 2017 jest większa. Odzież przyjmowana jest w czterech punktach w Radomiu i w jednym punkcie w Grójcu. W Radomiu te punkty to sklep Budowlaniec, ul. Żwirki i Wigury 18, sklep Maxima-Metalplast, ul. Struga 6 (obok Resursy), serwis GSM, ul. Wyścigowa 3i, oraz Radomska Szkoła Rock'a, ul. Sienkiewicza 8.

  Odzież zbierana jest do 1 grudnia. Bartka wspiera też Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska. W Resursie odbędzie się charytatywne przedstawienie „Dyzma raz jeszcze”. - Pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na zakup butów zimowych dla bezdomnych - mówi Bartłomiej.

  Przedstawienie odbędzie się 8 grudnia. Bilety już można kupować.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej