Dzisiaj jest: 23 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Jednakowo dla wszystkich strażników?

wtorek, 30 czerwiec 2015 17:03
Dział: Wiadomości
Autor 

Ujednolicenie kompetencji straży miejskiej na całym Mazowszu proponuje wojewoda Jacek Kozłowski. Najlepsze jednostki – oceniane przez specjalną komisję wojewody – otrzymywałyby certyfikaty jakości.

W powszechnej opinii Straż Miejska zajmuje się tym, czym nie powinna. Postrzegana jest jako maszynka do wypisywania mandatów i łatania dziur w samorządowych budżetach poprzez na przykład wyręczanie policyjnej „drogówki”. - Straż Miejska powinna skupić się przede wszystkim na porządku i wspieraniu policji w tych działaniach, w których policja widzi potrzebę wsparcia ze strony Straży Miejskiej. Straż Miejska powinna wspierać także instytucje samorządowe w ich działaniu. Ale porządek to zadanie naczelne – mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta.

To w Radomiu. Bo co miasto – to różne zadania straży. Zdaniem Rafała Czajkowskiego, który nadzoruje pracę radomskich strażników, to poważny problem. Bo rozmaite kompetencje powodują, że ogólnie – Polacy tak naprawdę nie wiedzą, co i która straż może. Stąd rosnąca niechęć do tej formacji - Otrzymaliśmy propozycję włączenia się we wspólny projekt, którego celem jest określenie tych zadań, ale także standaryzacja usług poprzez nadawanie punktów. Chodzi o wypracowanie jednolitych procedur – dodaje Rafał Czajkowski.

Specjalna komisja powołana przez wojewodę oceniałaby pracę Straży Miejskich. Najlepsze jednostki otrzymywałby certyfikaty jakości. Na razie odbywają się spotkania i dyskusje. Rozpoczęcie realizacji projektu mogłoby się rozpocząć w przyszłym roku.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Interwencje strażników będą rejestrowane ?

  Radomska Straż Miejska przez ostatnie dwa tygodnie testowała nowy sprzęt. Podczas kontroli czy interwencji funkcjonariusze oprócz standardowego wyposażenia, na ulice zabierali ze sobą kamerę.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • "Kłopot, którego nikt nie chce rozwiązać"

  To słowa z listu, jaki trafił do naszej redakcji. Starsi mieszkańcy z ul. Żeromskiego skarżą sie na samochody, które... jeżdżą po chodniku. "To jest niebezpieczne zwłaszcza dla nas, seniorów" – pisze autorka listu.

 • Bo ferie mają być bezpieczne. Pokazy na Borkach

  Nad zalewem na Borkach policja, straż pożarna i strażnicy miejscy mówili między innymi o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się w czasie zimowego wypoczynku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej