Dzisiaj jest: 16 Września 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz

Łosie przywędrowały do Radomia

wtorek, 07 lipiec 2015 17:27
Dział: Wiadomości
Autor 

Kolejne dzikie zwierzęta w Radomiu. Na teren budowy przy rondzie Kozienickim od kilku dni przychodzą dwa łosie – klępa z młodym. O zwierzętach wie już Straż Miejska, policja i koło łowieckie.

Nie wiadomo skąd łosie przywędrowały. Najprawdopodobniej z Puszczy Kozienickiej lub lasów lubelskich gdzie jest duża populacja tego zwierzęcia. W okolicach ronda kozienickiego pojawiają się regularnie od kilku dni. Są spokojne, ale zdarza się że przechodzą przez ruchliwe ulice, co może być niebezpieczne zarówno dla zwierząt jak i kierowców.

Najprawdopodobniej zwierzęta szukają wody. Kiedyś tereny przy rondzie były podmokłe, teraz łosie przyciąga zbiornik odwadniający. Jak zauważyliśmy i jak relacjonują nam pracownicy firmy ochroniarskiej pilnujący budowy, to właśnie koło tego zbiornika zwierzęta najczęściej krążą. O łosiach wie już Straż Miejska, policja i koło łowieckie. Jak poinformował nas Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu teren gdzie pojawiają się łosie jest często monitorowany. Apelujemy do osób, które zauważą zwierzęta, żeby ich nie straszyć i nie drażnić. Można zawiadomić Straż Miejską lub policję.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej