Dzisiaj jest: 16 Września 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz

Air Show: nie wniesiesz własnej wody

wtorek, 07 lipiec 2015 17:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Nie będzie można wnieść własnych napojów na teren lotniska podczas sierpniowego Air Show. Decyzja organizatorów imprezy wywołała duże niezadowolenie, chociaż na terenie lotniska ustawionych zostanie 5 darmowych ujęć wody.

Zakaz wnoszenia wody zakupionej poza terenem lotniska obowiązywał także podczas poprzednich edycji Air Show. Międzynarodowe Pokazy Lotnicze są imprezą masową i jak tłumaczą organizatorzy, zakaz jest podyktowany względami bezpieczeństwa. – Rozumiemy, że woda jest potrzebna i nikt nie chce stać w długich kolejkach by wodę kupić. Szybko reagujemy. Wodociągi Miejskie ustawią aż 5 punktów gdzie będzie można skorzystać z darmowej wody do picia – mówi

Mateusz Tyczyński, szef Kancelarii Prezydenta Radomia.

Zakaz wnoszenia własnej wody na teren lotniska wywołał falę internetowego oburzenia. - Względy bezpieczeństwa? Wierutna bzdura. A jak dostawca, który zaopatruje imprezę w napoje, to jest jak rozumiem kontrolowany przy wjeździe na air show? Butelka po butelce zostają przebadane? No bo to zazwyczaj taka sama woda jak ta którą ja chciałbym wnieść. Tylko cena jest już inna. Obłuda na maksa! - pisze na forum gazeta.pl internauta o nicku kesik001. Inny dodaje: „Nikt nie powinien być zmuszany idiotycznymi przepisami regulaminu do kupowania wody lub napojów na terenie imprezy. Już nie wspomnę o sytuacjach, gdzie ceny za napoje są sztucznie i horrendalnie zawyżane, a organizator umywa ręce”.

Obok głosów krytycznych są także te chwalące decyzję organizatorów.

- Bzdura. Wolę się przejść po wodę niż jakby ktoś miał na masową imprezę wnieść niebezpieczną substancję. Trochę pomyślunku! - pisze john doe. - Brawo Organizator. Polak = Naród Narzekaczy. Nie było wody - źle. Jest woda - źle. Byłem na jakiejś imprezie chyba w Holandii. Tam można było wnieść plastikowe butelki, ale bez korka. A tu? Nie przyjadę, bo źle wodę mi podali. W kubek, a ja chciałem w butelkę. Jak ktoś chce, szuka sposobu. Jak nie chce, szuka powodu – wtóruje mu inny.

Mateusz Tyczyński, szef kancelarii Prezydenta Radomia tłumaczy, że strona wojskowa zapewniła, iż będzie także można wnosić na teren lotniska puste plastikowe butelki o pojemności do 1,5 litra. - Do tych butelek będzie można nalać wodę z punktów, które ustawią Wodociągi Miejskie – wyjaśnia M. Tyczyński.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze odbędą się 22 i 23 sierpnia. Do tej pory swój udział potwierdziło 20 państw. Zaprezentuje się także aż 9 zespołów akrobacyjnych. Z najnowszych atrakcji anonsowanych przez organizatorów należy wymienić dynamiczne pokazy Eurofightera w barwach włoskich sił powietrznych oraz słowackiego Miga-29. Ten ostatni samolot będzie także dostępny dla publiczności.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej