Dzisiaj jest: 8 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

Dorota Sidorko nową wiceprezes Portu Lotniczego.

poniedziałek, 02 marzec 2015 18:45
Dział: Wiadomości
Autor 

„Jestem tu po to, żeby pomóc prezydentowi”. Prezydent Radomia Radosław Witkowski wprowadził do spółki Port Lotniczy Radom nową wiceprezes, Dorotę Sidorko.

To pierwszy dzień w pracy nowej wiceprezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Sidorko najpierw poznała pracowników spółki. Honory gospodarza pod nieobecność prezesa Tomasza Siwaka, pełnił rzecznik spółki Kajetan Orzeł. Dorota Sidorko była dziś także na lotnisku. Chciała poznać całą infrastrukturę obiektu. - Patrzę gdzie są problemy, jestem jednak pozytywnie nastawiona, poznaję wszystkich i wszystko naokoło – mówi Dorota Sidorko, wiceprezes spółki Port Lotniczy Radom. Przed nową wiceprezes trudne wyzwania. Z lotniska cywilnego na Sadkowie nie korzysta żadna linia lotnicza. Terminal nie obsługuje pasażerów. Politycy na Mazowszu nie mają dobrego zdania o radomskiej inwestycji. Krytykuje ją zarówno marszałek województwa, jak i wojewoda. Ale jak deklaruje nowa wiceprezes, wyzwań się nie boi. - Jestem tutaj po to, żeby pomóc prezydentowi Radomia w podejmowaniu decyzji dotyczących lotniska i w określeniu celów, zmian i kosztów tych zmian – dodaje Dorota Sidorko.

Dorota Sidorko jest instruktorką pilotażu w Aeroklubie Radomskim. Ma zdane egzaminy w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Posiada także uprawnienia dotyczące linii lotniczych. Latała także w Stanach Zjednoczonych i poznała funkcjonowanie tamtejszych lotnisk. Ale nie zarządzała do tej pory podobną firmą. Na stanowisku wiceprezesa spółki Port Lotniczy Radom zastąpiła odwołanego w piątek Adam Klinerta.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej