Dzisiaj jest: 25 Listopada 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Odszkodowania po nawałnicach

czwartek, 30 lipiec 2015 16:33
Dział: Wiadomości
Autor 

Płynie finansowa pomoc dla właścicieli gospodarstw, które ucierpiały podczas ostatnich burz. Wysokość tej pomocy jest zależna od doznanych szkód. Najwyższe odszkodowanie to 20 tysięcy złotych.

 

Największe straty ostatnie burze i nawałnice poczyniły w gminie Zakrzew. Uszkodzonych zostało tam około 50 budynków mieszkalnych i 70 gospodarczych. Ucierpiały także uprawy. - Jeżeli chodzi o plony, to jęczmień, groch, owies. Wichura obłamała albo całe kłosy albo wybiła ziarno. Na dziś zostało 30% do zbierania, a reszta została omłócona przez grad – mówi Wojciech Pysiak, rolnik z gminy Zakrzew Szacowanie strat trwało kilka dni. Komisje miały pełne ręce roboty. Teraz na odszkodowania Urząd Wojewódzki przelał na konto gminy Zakrzew ponad 100 tysięcy złotych. - Po przejściu komisji zakwalifikowaliśmy różne kwoty. Pomoc do 6 tysięcy złotych otrzymało 8 gospodarstw. Pozostałe otrzymały mniej, bo od tysiąca do 5 tysięcy złotych w zależności od wielkości szkody – informuje Sławomir Białkowski, wójt gminy Zakrzew. Odszkodowania do 500 złotych gmina wypłacała z własnych środków. Ale już wiadomo, że gmina będzie wnioskowała dla kilku gospodarstw o najwyższe odszkodowania, czyli do 20 tysięcy złotych. - Przygotowujemy wniosek. Będzie to 8 gospodarstw, które naszym zdaniem zasługują na to, by otrzymać większą pomoc, a więc do 20 tysięcy złotych. Są to gospodarstwa, których dachy należało wymienić w całości – tłumaczy Sławomir Białkowski. Oprócz gminy Zakrzew poszkodowane przez ostatnie nawałnice zostały także Jedlnia Letnisko, Gózd, Jedlińsk, Jastrzębia, Wierzbica, Wolanów i Kowala.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Otwarcie nowej szkoły w Bielisze

  W Bielisze w gminie Zakrzew oddano do użytku nową szkołę podstawową. Budowa trwała około 3 lat. Inwestycja kosztowała blisko 11 milionów złotych. Jak mówi dyrektor nowej szkoły, w Bielisze dokonał się skok cywilizacyjny.

 • Nie ma pieniędzy na remont. Będzie koncert disco polo

  W sierpniu na radomskim rynku odbędzie się charytatywny koncert disco polo. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na remont poradni dla dzieci i młodzieży przy ulicy Lekarskiej.

 • Spotkanie u Powały. Rycerze w Taczowie

  Po raz kolejny do podradomskiego Taczowa przyjechali rycerze. Po raz ósmy odbył się tam piknik „Rycerze Bogurodzicy”.

 • Chcą odszkodowań od biura Alfa Star

  Na około 15 milionów złotych szacuje mazowiecki Urząd Marszałkowski koszty sprowadzenia do kraju turystów i wypłaty odszkodowań dla klientów upadłego biura turystycznego Alfa Star.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej