Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

„Siódemka” w 30%

poniedziałek, 03 sierpień 2015 17:02
Dział: Wiadomości
Autor 

Budowa krajowej „siódemki” od Radomia do granic województwa świętokrzyskiego zaawansowana jest mniej więcej w 1/3 – ocenia GDDKi A. Odcinek powinien być gotowy w 2017 roku.

Ze starej „siódemki” tej budowy nie widać. Odcinek siódemki od Radomia, dokładnie od Młodocina do Szydłowca biegnie nowym śladem. Dopiero w Szydłowcu wchodzi w stare tory. Budowę prowadzi kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak oceniają przedstawiciele oddziału, inwestycja jest zaawansowana w 20 – 30 procentach. - Toczą się prace przy wszystkich obiektach mostowych. Najbardziej zaawansowane w budowie są obiekty takie jak most w miejscowości Orońsko i dwa przejścia dla zwierząt w miejscowości Barak, tam wykonana jest już część ustrojów nośnych – mówi Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału GDDKiA. Wszystkie pozostałe obiekty mają już podpory lub przynajmniej fundamenty. Trwają prace ziemne przy wykopach i nasypach, w zależności od odcinka są one na różnych etapach realizacji. - Natomiast na niektórych odcinkach wykonywane są już warstwy podbudowy, a wykonawca przygotowuje się do układania pierwszych warstw nawierzchni – mówi Małgorzata Pawelec. Budowany teraz odcinek ma być gotowy w pierwszej połowie 2017 roku. To z nim połączy się obwodnica zachodnia Radomia., której budowa powinna rozpocząć się niebawem.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Protest przeciwko S12

  Mieszkańcy gmin Kowala, Skaryszew i Sołtyków protestują przeciwko planom budowy przez ich tereny drogi ekspresowej S12. Ich zdaniem warianty przebiegu trasy, które proponuje GDDKiA spowodują wyburzenie kilkuset domów.

 • Nowa „siódemka” otwarta dla kierowców

  Ostatni fragment nowego odcinka krajowej siódemki między Radomiem a Szydłowcem od wczoraj jest już otwarty. Teraz trwają tam jeszcze prace wykończeniowe, związane m.in. z umacnianiem skarp.

 • Kolejny odcinek ekspresowej „siódemki” jeszcze w tym roku

  Jeszcze w tym roku powinna rozpocząć się budowa drogi ekspresowej S7 od granicy woj. mazowieckiego do Skarżyska Kamiennej. Nowy odcinek połączy modernizowany właśnie fragment „siódemki” z istniejącą już ekspresówką od Skarżyska do Kielc.

 • Rowerem z Radomia do Skaryszewa

  Już za rok rowerzyści będą mogli bezpiecznie pojechać nową ścieżką rowerową z Radomia do Skaryszewa. GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej