Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Powstaje dom Senior-Wigor

wtorek, 04 sierpień 2015 16:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Radni zgodzili się na to, żeby w Radomiu utworzyć dom dziennego pobytu Senior-Wigor. Placówka ma rozpocząć działalność po wakacjach.

Dom dziennego pobytu dla seniorów zostanie utworzony w kamienicy przy ulicy Rwańskiej 7. Zgodę na powołanie tej placówki wyrazili radomscy radni na ostatniej sesji. Zdaniem wielu, trzeba zwracać coraz większą uwagę na seniorów, którzy często pozostają samotni, z wieloma problemami. - Mam doświadczenie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Około 150 osób przychodzi na zajęcia. To pokazuje jak duże jest zapotrzebowanie – mówi Kazimierz Woźniak, radny Radomian Razem. Na utworzenie domu Senior-Wigor miasto otrzymało dotację z ministerstwa pracy: prawie 270 tysięcy złotych. Za te pieniądze wyremontowana i wyposażona zostanie kamienica przy Rwańskiej 7. Fundusze zostaną także przeznaczone na utrzymanie placówki do końca tego roku. W domu dziennego pobytu będzie 30 miejsc dla seniorów. - Seniorzy będą przebywać minimum 8 godzin dziennie w tym domu. Będzie jeden posiłek, planujemy zajęcia kulturalne, rehabilitacyjne, spotkania z ciekawym ludźmi. Będą pielęgniarki, które zaopiekują się seniorami – informuje Anna Białkowska, wiceprezydent Radomia. Zapisy chętnych do uczestnictwa w zajęciach mają ruszyć we wrześniu. Pobyt nie będzie jednak darmowy dla seniorów. - Dokładnych kosztów jeszcze nie określamy, ale 1/3 kwoty pokryje wojewoda, 1/3 prezydent miasta, a 1/3 beneficjent – mówi Anna Białkowska. Magistrat spodziewa się, że zainteresowanie domem Senior-Wigor będzie większe niż liczba miejsc. Władze deklarują, że będą się starały o utworzenie większej ilości miejsc i o kolejne dotacje z rządu na działalność domów Senior-Wigor.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W grudniu ruszą roboty na Szewskiej

  Będą nowe mieszkania i lokale usługowe na starym mieście. Jeszcze w grudniu – jeśli pogoda na to pozwoli – na Szewskiej ruszą prace budowlane. Teraz trwa wybór wykonawcy, który ruinę na Szewskiej doprowadzi do zupełnie nowego porządku.

 • Pracownia dla artystki

  Olga Skroża otrzyma pracownię artystyczną w kamienicy Rwańska 7. Będzie mogła korzystać z niej przez 3 lata.

 • Przesuną Pomnik Czynu Legionów?

  Andrzej Sobieraj, pierwszy przewodniczący radomskiej „Solidarności”, a dziś radny PiS sprzeciwia się planom przesunięciu Pomnika Czynu Legionów na Rynku. Przesunięcie ma związek z rewitalizacją Rynku.

 • Konstytucje i kokardy z okazji Dnia Flagi

  Członkowie radomskiej Platformy Obywatelskiej z okazji Święta Flagi rozdawali egzemplarze Konstytucji, flagi i kokardy narodowe. Dzień Flagi RP bchodzony jest od 2004 roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej