Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Oszczędzajcie wodę – radzą w Jedlni-Letnisku

środa, 05 sierpień 2015 16:14
Dział: Wiadomości
Autor 

Z każdym dniem słupki na termometrach mają pnąć się coraz wyżej. Zalewa nas kolejna fala upałów. W Jedlni-Letnisku władze apelują do mieszkańców, żeby oszczędzali wodę.

W niektórych krajach woda to prawdziwy skarb. Władze Jedlni-Letnisko także dostrzegają wartość życiodajnej cieczy. W ostatnich dniach w urzędzie gminy wywieszono apel o „racjonalne zużywanie wody do celów bytowych”. - Brak zasobów wodnych to problem ogólnoeuropejski - mówi Piotr Leśnowolski, wójt Jedlni-Letnisko. - Musimy pamiętać, że woda z kranu jest uszlachetniona, doprowadzenie jej do stanu użyteczności publicznej niesie za sobą koszty – dodaje. Wójt przypomina, że w pierwszej kolejności woda powinna służyć do zaspokojenia podstawowych potrzeb. Tymczasem wielu mieszkańców nieumiejętnie gospodaruje „kranówką”. - U nas wielu mieszkańców napełnia baseny, myją często samochody w nieodpowiednich porach, między innymi w południe. Także apelujemy o rozsądne używanie wody – mówi Piotr Leśnowolski. Apel nabiera znaczenia szczególnie teraz. W weekend w regionie radomskim w cieniu ma być 37 stopni Celsjusza.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W czwartek obchodzimy światowy Dzień Wody.

  Z tej okazji odwiedziliśmy Wodociągi Miejskie w Radomiu i sprawdziliśmy jaka woda płynie w naszych domowych kranach. To najlepsza „karnówka” w Polsce – mówi Leszek Trzeciak, prezes spółki Wodociągi Miejskie w Radomiu.

 • Woda coraz droższa. Podwyżki w Radomiu

  O blisko 5 % wzrosły w Radomiu opłaty za dostarczenie wody zimnej i odprowadzenie ścieków. Podwyżki już obowiązują. Jak wyjaśnia prezes Wodociągów Miejskich, główną przyczyną wzrostu cen są prowadzone w mieście inwestycje.

 • W kamienicy przy ul. Mickiewicza popłynie woda

  To szczęśliwe zakończenie sprawy, o której informowaliśmy w środę. Wodociągi Miejskie, między innymi po naszej interwencji, zgodziły się na ponowne podłączenie wody do budynku.

 • Lokatorzy bez wody. Odpowiedzialność zbiorowa?

  Płaci regularnie, a wody nie ma. Pani Alicja mieszka w kamienicy przy ul. Mickiewicza. W budynku nie ma wody. Dopływ odcięły Wodociągi Miejskie z powodu długu, jaki ciąży na kamienicy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej