Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Bank na wypadek klęsk żywiołowych

czwartek, 06 sierpień 2015 14:13
Dział: Wiadomości
Autor 

W Jedlni-Letnisku powstał bank materiałów budowlanych. To na wypadek kolejnych nawałnic i groźnych burz.

Połamane drzewa, pozrywane dachy. To obraz po przejściu ostatnich nawałnic w regionie radomskim. Teraz, kiedy żar po raz kolejny leje się z nieba, samorządy przygotowują się do ewentualnego, ponownego ataku żywiołu. - Pierwszy raz w gminie mieliśmy taką potężną wichurę – wspomina niedawne wydarzenia Piotr Leśnowolski, wójt Jedlni-Letnisko. - W takich sytuacjach należy jak najszybciej zabezpieczyć budynki mieszkalne. Ale okazuje się, że są problemy z materiałami do prowizorycznego nakrycia budynków, zabezpieczenia ich przed zalaniem – dodaje. Dlatego teraz w Jedlni-Letnisku powstaje bank materiałów budowlanych. Na wypadek kolejnych nawałnic i żywiołów. Udzielanie pomocy będzie ułatwione, jeśli najpotrzebniejsze rzeczy będą zgromadzone w jednym miejscu. - Mamy już 20 plandek, 200 metrów łaty do przymocowania plandek, mamy gwoździe, młotki i deski – informuje Mieczysław Machnio, komendant OSP w Jedlni-Letnisku. Do banku materiałów budowlanych na wypadek klęsk żywiołowych dołożyć ma się każda gmina z terenu powiatu radomskiego. Każda powinna przeznaczyć na ten cel 5 tysięcy złotych. Za zebrane pieniądze kupione zostaną kolejne deski, blachy i folie. Materiały będą składowane jednak nie w jednym, a w kilku punktach powiatu. Będzie także jeden magazyn centralny. - W przypadku tak masowego kataklizmu gminy sobie w pojedynkę nie poradzą. Stąd pomysł żeby stworzyć wspólny, powiatowy bank materiałów w dużo większej ilości i wtedy można skutecznie reagować – twierdzi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski. Bilans po ostatnich nawałnicach w powiecie radomskim to blisko 70 uszkodzonych budynków mieszkalnych i około 150 budynków gospodarczych. Także setki połamanych drzew i zniszczone uprawy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Tragedia na torach

  16-letnia dziewczyna, mieszkanka Jedlni Letnisko zginęła w niedzielę wieczorem na torach między Antoniówka a Rajcem Poduchownym. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura.

 • Radom i Jedlnia-Letnisko chcą gospodarczej współpracy

  Władze Radomia i gminy Jedlnia-Letnisko chcą współpracować przy tworzeniu nowej strefy przemysłowej. Na terenie o powierzchni 50 ha, który położony jest w sąsiedztwie Radomia, mogłyby powstawać nowe inwestycje i miejsca pracy.

 • Blokowali drogę. Chcą, żeby wojewoda oddał im karetkę

  Przez dwie godziny kilkudziesięciu mieszkańców Jedlni-Letnisko blokowało przejście dla pieszych w Siczkach, na trasie Radom-Kozienice. Mieszkańcy protestują przeciwko decyzji władz o przeniesieniu karetki z Jedlni do Gozdu.

 • 12-latek zginął na torach

  12-letni chłopiec zginał pod kołami pociągu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Do tragedii doszło w Jedlni-Letnisku. O szczegółach mówi aspirant sztabowy Andrzej Lewicki z Mazowieckiej Komendy Policji w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej