Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Zbigniew Banaszkiewicz rezygnuje

czwartek, 06 sierpień 2015 14:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Był typowany na „jedynkę” Platformy Obywatelskiej w Radomiu na liście kandydatów do Sejmu. Ale sam – jak mówi – zrezygnował. Zbigniew Banaszkiewicz nie będzie startował w tegorocznych wyborach.

Roszady na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej. Od dawna w Radomiu na „jedynkę” na liście kandydatów PO, którzy w październiku mieli walczyć o mandat posła typowano Zbigniewa Banaszkiewicza, szefa radomskiej Platformy, także doradcę prezydenta Radomia i wiceprezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jednak Zbigniew Banaszkiewicz rezygnuje z kandydowania w tych wyborach. - To moja osobista decyzja. Wahałem się od tygodnia – mówi. Zbigniew Banaszkiewicz twierdzi, że rezygnuje ze względu na obowiązki zawodowe, które uniemożliwiają mu prowadzenie kampanii wyborczej. Tłumaczy, że dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa obecny czas to pracowity okres, bo trzeba rozliczyć projekty unijne z perspektywy finansowej 2007 - 2013 i przygotować się do nowych konkursów, organizowanych w latach 2014-2020. - Patrząc na zbliżające się wybory, doszedłem do wniosku, że ta kampania będzie bardzo trudna – twierdzi Zbigniew Banaszkiewicz. - Ja nie mogę prowadzić tej kampanii tylko w soboty i w niedziele. Dziś nie można się ograniczyć do wywieszenia paru banerów i powiedzenia społeczeństwu, żeby zagłosowało. Jestem człowiekiem odpowiedzialnym i chciałem kampanię prowadzić w sposób bezpośredni – dodaje. Choć nieoficjalnie mówi się, że zmiany na listach to efekt decyzji premier Ewy Kopacz. Jeśli zatem nie Zbigniew Banaszkiewicz, to kto będzie numerem jeden w Radomiu na listach Platformy? Szef PO w Radomiu podaje kilka nazwisk, ale nie wskazuje konkretnych pozycji na liście. - Proszę o trochę cierpliwości – mówi. - Znamy już nazwiska. To na przykład Leszek Ruszczyk, Anna Białkowska czy obecna poseł Małgorzata Woźniak. Jutro jest zarząd krajowy, który zatwierdzi „jedynki” i „dwójki”. Jakieś roszady na listach będą – informuje Zbigniew Banaszkiewicz. Pełne listy ma zatwierdzić Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Terminu posiedzenia tej Rady jeszcze nie wyznaczono. Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Bezpartyjni chcą odpartyjnić Radę Miejską

  Bezpartyjna Rada Miejska – to główna idea jaka przyświeca Stowarzyszeniu Bezpartyjni Radom. Jak mówią przedstawiciele tego stowarzyszenia, dość już w Radzie Miejskiej wojny polsko-polskiej. Ale okazuje się, że ta wojenka trawa wewnątrz samego stowarzyszenia. Członkostwo w nim zawiesił Kazimierz Woźniak, prezes Radomian Razem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej