Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Gombrowicz 111. Wyraź opinię

piątek, 07 sierpień 2015 15:10
Dział: Wiadomości
Autor 

W tym roku przypada 111 rocznica urodzin Witolda Gombrowicza. Z tej okazji Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli organizuje akcję „Gombrowicz 111”. Muzeum chce wiedzieć jakie są opinie na temat pisarza.

4 sierpnia 1904 roku w Małoszycach urodził się Witold Gombrowicz. Przez lata związany był z dworkiem we Wsoli, w którym dziś mieści się Muzeum Witolda Gombrowicza. Muzeum, z okazji 111 rocznicy urodzin pisarza ogłasza akcję: „Gombrowicz 111”. - Akcja polega na wypowiadaniu się, komentowaniu twórczości Gombrowicza. Chcemy zapytać czy jest on klasykiem pokrytym patyną, zachwyca czy nie zachwyca? - wyjaśnia Ewa Witkowska z Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. - Generalnie chcemy zachęcić do wyrażania opinii na temat jego twórczości – dodaje. Muzeum nie spodziewa się opinii neutralnych, bo Gombrowicz przez wielu jest uważany za pisarza kontrowersyjnego. Przez wielu jest niezrozumiany – dodaje Ewa Witkowska. Można go kochać lub nienawidzić, ale raczej trudno być obojętnym. - Czekamy na dosyć krótkie wypowiedzi - bo warunkiem akcji jest nadesłanie tekstu - do 15 września. Forma wypowiedzi jest dowolna – mówi Ewa Witkowska. Ważne, żeby w wyrażaniu opinii zmieścić się we wskazanym przedziale, czyli żeby wypowiedź zawierała minimum 111 znaków. Maksymalnie 1111 – znaków.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Muzeum Gombrowicza rozpoczęło Noc Muzeów

  Dlaczego Radom nie jest poematem nawet o poranku? Odpowiedź poznali goście muzeum we Wsoli. Nic dziwnego, odbyła się tam przecież Gombrowiczowska Noc Muzeów.

 • Piękne melodie i warsztatowy kunszt. Mikromusic we Wsoli

  Piękne melodie i warsztatowy kunszt. Mikromusic we Wsoli

 • Koncert jazzowy u Gombrowicza

  Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na ostatnie już w tym roku wydarzenie kulturalne. Po serii spotkań literackich, teraz proponuje koncert jazzowy.

 • Stolik Witolda Gombrowicza stanie w grudniu

  Pod koniec roku – jak deklaruje magistrat – pojawi się na Placu Konstytucji 3 Maja stolik Witolda Gombrowicza. Rzeźbę autorstwa Sławomira Micka z Kielc wykona odlewnia z Gliwic.

   

   

  Będzie to druga rzeźba stolik, która stanie w centrum miasta, obok kościoła Garnizonowego. Od roku na Placu Konstytucji 3 Maja stoi rzeźba profesora Leszka Kołakowskiego. Autorem rzeźby jest Sławomir Micek z Kielc, który wygrał konkurs ogłoszony przez radomski magistrat. - Artysta przekazał do odlewu model. W tej chwili odlew wchodzi w fazę produkcji. - mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
  Odlew wykona odlewnia z Gliwic. - Założony pierwotnie termin na zakończenie inwestycji to 29 grudnia. Wtedy stolik Witolda Gombrowicza stanie na Palcu Konstytucji 3 Maja – dodaje wiceprezydent Frysztak.
  Koszt wykonania rzeźby i jej montażu to blisko 110 tysięcy złotych.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej