Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Ograniczają dostęp do wody

piątek, 07 sierpień 2015 15:33
Dział: Wiadomości
Autor 

W gminie Przyłęk wprowadzono ograniczenia w dostępie do wody. Przyczyną są panujące upały. Dla mieszkańców, ograniczenie to niemały problem.

W gminie Przyłęk kurki z wodą zakręcone. Mieszkańcy nie będą mieli dostępu do „kranówki” co drugi dzień od 14.00 do 6.00 rano. Wszystko dlatego, że dwa gminne ujęcia wody nie zaspokajają wzmożonego ostatnio zapotrzebowania na wodę. - Mamy bardzo dużo plantacji malin, truskawek. Mieszkańcy zużywają wodę do podlewania upraw. Przez to inni nie mają wody w kranach – mówi Marian Kuś, wójt gminy Przyłęk. Wójt zakazał wykorzystywać wodę do podlewania upraw. Mieszkańcy będą mieli dostęp do „kranówki” co drugi dzień naprzemiennie we wszystkich miejscowościach podłączonych do gminnego wodociągu. Ten zakaz to niemały problem dla mieszkańców, jeszcze większy dla tych, którym woda potrzebna jest do prowadzenia biznesu i dla rolników. - Na dalszych wsiach to w ogóle nie ma wody, wcale tam nie dochodzi. Mają wodę w beczkach. Nie wiem jak z tym bydłem będzie – mówi jeden z rolników. Zdaniem mieszkańców i wypoczywających w tej okolicy, zakaz jest byt srogi. Powinien obowiązywać znacznie krócej. - Uważam, że powinni na jakąś godzinkę, dwie puścić żeby te podstawowe, fizjologiczne sprawy załatwić. Jest też problem z toaletą bo spłuczka nie będzie bez wody działać – mówi Justyna Górska, letniczka. Apel o racjonale używane wody do celów bytowych wystosowano także ostatnio – o czym informowaliśmy – do mieszkańców Jedlni-Letnisko.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W czwartek obchodzimy światowy Dzień Wody.

  Z tej okazji odwiedziliśmy Wodociągi Miejskie w Radomiu i sprawdziliśmy jaka woda płynie w naszych domowych kranach. To najlepsza „karnówka” w Polsce – mówi Leszek Trzeciak, prezes spółki Wodociągi Miejskie w Radomiu.

 • Wielka inwestycja radomskich Wodociągów

  Ponad 190 milionów złotych otrzymają Wodociągi Miejskie w Radomiu na modernizację i rozbudowę miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej. W piątek w Warszawie została podpisana umowa w tej sprawie.

 • Woda coraz droższa. Podwyżki w Radomiu

  O blisko 5 % wzrosły w Radomiu opłaty za dostarczenie wody zimnej i odprowadzenie ścieków. Podwyżki już obowiązują. Jak wyjaśnia prezes Wodociągów Miejskich, główną przyczyną wzrostu cen są prowadzone w mieście inwestycje.

 • Uff jak gorąco, puff jak gorąco. Upały min. do piątku

  Upały potrwają jeszcze kilka dni. Przynajmniej do piątku. Zapytaliśmy zatem dziś radomian, jak sobie z upałami radzą. I jak się okazuje – nie jest tak źle.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej