Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

ZUK sprząta radomskie parki a mieszkańcy narzekają

piątek, 14 sierpień 2015 16:15
Dział: Wiadomości
Autor 

Zakład Usług Komunalnych sprząta radomskie parki. Ale, jak to mówią, gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. Gdzie odkurzają, tam się kurzy. Pytanie, czy powinno. Nasi telewidzowi skarżyli się, że przez park w czasie takiego sprzątania nie dało się chodzić. O interwencję w tej sprawie poprosiliśmy dyrektora Zakładu Usług Komunalnych i trzeba przyznać, że reakcja była błyskawiczna.

Największy problem w radomskich parkach to ptasie odchody. Okres lęgowy ptaków trwa od marca do połowy października. Wtedy alejki, ławki, latarnie i place zabaw dla dzieci są najbardziej zanieczyszczane. Wygląd to jedno, zapach – drugie. Zakład Usług Komunalnych wziął się do sprzątania parków z ptasich odchodów i uschniętych liści. Problem w tym, że pracownicy ZUK używają dmuchaw, wzbijających w powietrze tumany kurzu. Ten kurz, zmieszany ze wszystkim, co leżało na ziemi, także z ptasimi odchodami, osadza się potem na urządzeniach, także na tych, z których korzystają dzieci. A przy okazji w czasie samego sprzątania po parku nie daje się chodzić. Wizualny efekt był taki, jak na tych zdjęciach. To nie mgła. To kurz. Zadzwoniliśmy w tej sprawie do dyrektora ZUK Grzegorza Janduły. Reakcja była błyskawiczna. Z parkowych alejek zniknęli panowie z dmuchawami, a pojawiła się specjalna zamiatarka, zmywająca wodą pod ciśnieniem kostkę i zielony asfalt. Urządzenie to wykorzystywane jest także do czyszczenia ławek z ptasich odchodów. Mówiąc krótko – czasem wystarczy pomyśleć. A za szybką reakcję – dziękujemy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej