Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Bezrobocie: bardzo powoli, ale spada

piątek, 14 sierpień 2015 16:26
Dział: Wiadomości
Autor 

O ponad 2% spadło bezrobocie w Radomiu liczone na koniec czerwca – w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. To dobre dane, ale nadal bezrobocie jest u nas bardzo wysokie. Bez pracy jest ponad 19% mieszkańców miasta.

Na koniec czerwca w Radomiu zarejestrowanych było prawie 17 i pół tys. osób bez pracy. Nieznaczna większość – to mężczyźni. Stopa bezrobocia wyniosła po pierwszym półroczu tego roku 19,4%. To nadal bardzo wysoko. Ale już od kilku miesięcy to bezrobocie powoli, ale spada. W stosunku do grudnia 2014 roku spadło aż o 6,1%. Największy spadek nastąpił w kwietniu i maju — o prawie 3%. To coroczny trend. Wiosną zaczynają się prace sezonowe i zaczyna się sezon turystyczny. Ale jednocześnie przybyło ofert pracy. W I półroczu tego roku tych ofert było o 2% więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Choć z powodu podjęcia pracy wyrejestrowanych zostało mniej osób niż rok temu. W województwie mazowieckim najmniejszy odsetek bezrobotnych jest – co nie dziwi - w Warszawie. W stoli bezrobocie wynosi niecałe 4%. Największe bezrobocie jest w powiecie Szydłowieckim – ponad 32%, w powiecie radomskim – prawie 26% oraz przysuskim – 23,6 %. Najtrudniej ze znalezieniem pracy w Radomiu mają osoby po 50 roku życia – stanowią one ponad 30% ogółu bezrobotnych. Druga liczna grupa to osoby między 24 a 34 rokiem życia. To ponad 26% wszystkich bezrobotnych. Największa grupa bezrobotnych ma wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe. Ale 15% bezrobotnych to osoby z wyższym wykształceniem. Najłatwiej ze znajdowaniem pracy u nas radzą sobie osoby z wykształceniem średnim ogólnokształcącym – stanowią one tyko 9,3% ogółu wszystkich zarejestrowanych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Najnowsze dane Urzędu Statystycznego w Warszawie

  Kolejny miesiąc z rzędu spada bezrobocie. Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła we wrześniu br. w województwie mazowieckim 5,9%. To spadek o 0,2 procent w stosunku do poprzedniego miesiąca.

 • XIII Radomskie Targi Pracy

  Pracodawcy mają kłopot ze znalezieniem pracowników o wykształceniu technicznym. Poszukujący chcieliby pracę dobrze płatną, żeby nie martwić się o jutro. Dziś odbyły się XIII Radomskie Targi Pracy.

 • Bezrobocie wciąż spada. W kwietniu rekord?

  W Radomiu i powiecie maleje bezrobocie – wynika ze statystyk Powiatowego Urzędu Pracy. Zdaniem dyrektora PUP, to zasługa m.in. dobrej koniunktury. W kwietniu bezrobocie może być rekordowo niskie.

 • Szkolenie to szansa na pracę

  Powiatowy Urząd Pracy ma pieniądze na szkolenie pracodawców i pracowników. Można już składać wnioski o dotacje. Środki na ten cel pochodzą z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej