Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Baza rowerów na Borkach

sobota, 29 sierpień 2015 16:15
Dział: Wiadomości
Autor 

Trzecia baza rowerów miejskich została przeniesiona na Borki. Taka lokalizacja to wynik konsultacji prowadzonych w mediach społecznościowych. System rowerów miejskich testowany będzie do polowy września.

Pilotażowy system rowerów miejskich działa w Radomiu od kilku dni. Uruchomiony został przed Air Show. Upraszczając: rower miejski to sieć punktów, w których można wypożyczyć rower, przejechać wybrany odcinek i zwrócić pojazd w innym miejscu, w innym punkcie. Bazy rowerów zlokalizowane zostały przy dworcu, na Placu Jagiellońskim oraz – ze względu na Air Show – przy lotnisku. Teraz baza rowerów spod lotniska przeniesiona została na Borki. To wynik konsultacji, jakie prowadzone były w mediach społecznościowych. - Z wszystkich informacji, które do nas spływały wynikało, że dwie cieszące się najlepsza opinią lokalizacje to ulica Żeromskiego przez Urzędem Miejskim oraz teren przy zalewie na Borkach. Wybraliśmy Borki, bo baza przy Żeromskiego byłaby zbyt blisko baz przy dworcu i przy Placu Jagiellońskim – tłumaczy Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Na razie rower miejski to projekt pilotażowy. Prowadzony będzie do płowy września. W tym czasie władze miasta chcą poznać opinie radomian. - Zbieramy opinie poprzez nasze strony na facebooku, jak również stronę rowerdlaradomia.pl. Takie konsultacje pozwolą nam się przygotować. Jeśli mieszkańcy będą oczekiwali, żeby rower na stałe zagościł w naszym mieście, a tak na tę chwilę wygląda bo wszystkie opinie są bardzo bardzo pozytywne, konsultacje pozwolą nam wybrać najciekawsze lokalizacje, te które cieszą się największym zainteresowaniem – tłumaczy Konrad Frysztak.

Dane zebrane podczas pierwszych trzech dni testowania systemu są obiecujące. Pokazują, że rowery spotkały się z zainteresowaniem. I są wypożyczane. - Trzy dni to 300 nowych rejestracji i 382 wypożyczenia – mów Konrad Frysztak. A dane z 6 pierwszych dni: 610 rejestracji i 650 wypożyczeń. Co daje dziennie średnio nieco ponad 100 wypożyczeń. W radomskim systemie jest na razie 30 rowerów, zatem – każdy z nich średnio wypożyczany jest minimum 3 razy dziennie.

Na razie pierwsze 15 minut jazdy jest darmowe. Ten darmowy kwadrans ma pozwolić mieszkańcom Radomia przetestować rower. W tym czasie można dojechać od stacji przy dworcu do Placu Jagiellońskiego.

Wypożyczenie roweru na dłużej niż 15 minut wiąże się z opłatami. Niewysokimi – za pierwsze trzy godziny – to złotówka za godzinę.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Sezon rowerowy rozpoczęty

  Zabytkowe rowery, gry i zabawy oraz rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym – między innymi takie atrakcje czekały podczas minionej soboty na Palcu Konstytucji 3 Maja na miłośników rowerów. Właśnie w sobotę oficjalnie rozpoczęto w Radomiu sezon rowerowy.

 • Lubimy rower miejski

  Ponad 100 tysięcy wypożyczeń i ponad 11 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Tak wyglądają statystyki systemu Radomskiego Roweru Miejskiego po trzech i pół miesiącach jego funkcjonowania.

 • „Nextbike Polska” stworzy System Roweru Miejskiego

  Oferta firmy z Warszawy była najkorzystniejsza cenowo. System Roweru Miejskiego zacznie działać w Radomiu 1 kwietnia przyszłego roku.

 • Rower miejski wiosną 2017 roku

  Urząd miasta ogłosił właśnie przetarg na wdrożenie systemu roweru miejskiego. W ramach tego systemu chętni będą mogli korzystać z około 200 jednośladów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej