Dzisiaj jest: 5 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria

Turyści Alfa Star wracają do Polski

poniedziałek, 31 sierpień 2015 18:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Trwa sprowadzanie do Polski turystów, którzy wykupili wycieczki w biurze turystycznym Alfa Star. Jak informuje rzecznik urzędu marszałkowskiego, na razie udało się sprowadzić do kraju około 800 osób.

Turyści sprowadzani są do Polski w trybie pilnym. - Staramy się jak najszybciej sprowadzić do Polski tych turystów, którzy są w trudnej sytuacji czyli nie mają opłaconych hoteli. Dochodzi do przykrych incydentów wyrzucania tych osób z hoteli. Do takich sytuacji doszło już między innymi w Turcji, Grecji, Bułgarii i Hiszpanii – mówi Marta Milewska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego. W niedzielę do Polski wróciło około 300 osób. W poniedziałek około 500. Alfa Star posiada gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 20 milionów złotych. - W pierwszej kolejności z tej gwarancji opłacane są koszty ściągnięcia turystów do Polski. Następnie środki, które pozostaną w tej puli będą przeznaczone dla tych, którzy dochodzić będą swoich roszczeń wobec Alfa Star – tłumaczy Marta Milewska. Prezes Alfa Star Krzysztof Strzylak zapewnia, że biuro od minionej soboty intensywnie współpracuje z mazowieckim Urzędem Marszałkowskim, Ministerstwem Sportu i Turystyki i Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Alfa Star – jak mówi Krzysztof Strzylak – przekazało tym instytucjom imienne listy turystów i informacje w jakich krajach się znajdują. Tymczasem agencje turystyczne, które współpracowały z Alfa Star wycofały ze swoich ofert wycieczki oferowane przez to biuro. - W związku z upadłością biura Alfa Star nie sprzedajemy od dziś ich ofert – informuje Aneta Stolarek z centrum „Last Minute” w Radomiu. Ogłoszenie upadłości przez Alfa Star uniemożliwiło wylot na wykupione już wycieczki około dwóm tysiącom osób. Alfa Star istniało na rynku od 1995 roku. Główna siedziba firmy mieściła się w Radomiu. Biuro specjalizowało się w wycieczkach do Egiptu. W ofercie miało także m.in. Bułgarię, Turcję, Grecję i Cypr. W tym roku 79 % udziałów w Alfa Star wykupiła egipska grupa hotelarska Travco Group, największa grupa turystyczna w Egipcie. Travco wymieniło radę nadzorczą i zarząd w Alfa Star. Ze starej ekipy pozostał jedynie prezes Krzysztof Strzylak.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Chcą odszkodowań od biura Alfa Star

    Na około 15 milionów złotych szacuje mazowiecki Urząd Marszałkowski koszty sprowadzenia do kraju turystów i wypłaty odszkodowań dla klientów upadłego biura turystycznego Alfa Star.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej