Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Szerokie otwarcie PO

piątek, 04 wrzesień 2015 18:06
Dział: Wiadomości
Autor 

Nasza lista kandydatów do Sejmu pokazuje, że PO otwiera się szeroko na na lewą i prawą stronę - tak komentuje listę szef radomskiej PO Zbigniew Banaszkiewicz. Największym zaskoczeniem jest obecność na liście Ludwika Dorna i Marka Wikińskiego. Ludwik Dorn był wcześniej członkiem PiS, a Marek Wikiński – członkiem SLD.

Ludwik Dorn to były członek Prawa i Sprawiedliwości. był między innymi marszałkiem Sejmu i przewodniczącym Klubu Parlamentarnego PiS. Teraz wystartuje do sejmu z drugiego miejsca radomskiej listy Platformy Obywatelskiej. - Ludwik Dorn był jednym z liderów ugrupowania, które dziś pretenduje do przejęcia władzy w Polsce. Musiało to wywołać w Ludwiku Dornie na tyle mocny sprzeciw, że powiedział, że chce przejść na drugą stronę. Przejęcie władzy w kraju przez Prawo i Sprawiedliwość jest dużym zagrożeniem dla normalnego i demokratycznego funkcjonowania w Polsce – mówi Zbigniew Banaszkiewicz, szef radomskiej Platformy Obywatelskiej. Kolejnym zaskoczeniem jest obecność na liście radomskiej PO Marka Wikińskiego, byłego posła Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jak tłumaczy Zbigniew Banaszkiewicz, Marek Wikiński nie znalazł on odpowiedniej dla siebie oferty Zjednoczonej Lewicy i nie po drodze mu z Januszem Palikotem. Jednocześnie obecność byłego posła SLD na liście Platformy, to – zdaniem Banaszkiewicza – dowód na szersze otwieranie się Platformy Obywatelskiej. - Platforma otwiera się trochę na lewo i na prawo, czyli idzie dosyć szeroko. W ten sposób staje się partią centrową. Pojawienie się tych osób należy traktować jako pewną normalność – mówi Zbigniew Banaszkiewicz. Jedynką listy PO do Sejmu został wicemarszałek Mazowsza Leszek Ruszczyk.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Bezpartyjni chcą odpartyjnić Radę Miejską

  Bezpartyjna Rada Miejska – to główna idea jaka przyświeca Stowarzyszeniu Bezpartyjni Radom. Jak mówią przedstawiciele tego stowarzyszenia, dość już w Radzie Miejskiej wojny polsko-polskiej. Ale okazuje się, że ta wojenka trawa wewnątrz samego stowarzyszenia. Członkostwo w nim zawiesił Kazimierz Woźniak, prezes Radomian Razem.

 • PO: liczymy na rozmowy merytoryczne, nie polityczne

  Jesteśmy gotowi na kompromis i oczekujemy kompromisu – mówią radni PO przed rozmowami na temat zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak dodają, są za budową rehabilitacji, ale po stworzeniu nowego kosztorysu i nie kosztem budowy trasy N-S.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej