Dzisiaj jest: 12 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

Jest przejście przez dworzec. Tymczasowe i w wybranych godzinach

środa, 09 wrzesień 2015 17:49
Dział: Wiadomości
Autor 

PKP otworzyło tymczasowe przejście przez radomski dworzec na perony numer 2 i 3 oraz w kierunku Ustronia. Ale przejście na Ustronie otwarte jest tylko w określonych godzinach i tylko w dni powszednie.

 

Sprawa przejścia z Ustronia w kierunku miasta i z powrotem budzi emocje od samego początku modernizacji dworca PKP. Tunel jest budowany niemal od podstaw. Dlatego został zamknięty. Brak przejścia utrudnił życie mieszkańcom, zwłaszcza Ustronia, ale także kupcom, którzy mieli swoje sklepy od strony ulicy Domagalskiego. Inwestor czyli PKP PLK deklarował na początku, że tunel zostanie otwarty w sierpniu. Ale uzależniano to od bezpieczeństwa przechodniów. W sierpniu inwestor i wykonawca nie wyrazili zgody na wcześniejsze otwarcie tunelu, tłumacząc to właśnie względami bezpieczeństwa. Tunel pozostanie zamknięty do końca remontu dworca, czyli do końca roku. We wtorek PKP w porozumienie z magistratem otworzyło za to tymczasowe przejście. - W godzinach porannych i w godzinach popołudniowych mieszkańcy mogą przejść przez stację i wyjść na drugą stronę miasta od ulicy Domagalskiego. Porządku w tym miejscu pilnują funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Straży Miejskiej. Należy zwrócić uwagę, że priorytetem dla tego typu rozwiązania było właśnie bezpieczeństwo. To miejsce jest stale monitorowane przez pracowników PKP oraz przez wykonawcę – mówi Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK S.A. Przejście ze Śródmieścia na drugą stronę w kierunku Ustronia czynne jest w godzinach od 7 do 8 rano oraz od 15 do 16.30 popołudniu od poniedziałku do piątku.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PKP PLK: w 2021 r. z Radomia do Warszawy w 75 minut

  We wtorek w Radomiu gościł Krzysztof Pietras, zastępca dyrektora Regionu Centralnego PKP PLK S.A., który przedstawił stan prac na linii kolejowej nr 8 pomiędzy Warszawą a Radomiem.

 • Inwestycje kolei w Radomiu

  Ponad 550 tysięcy złotych Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły na doposażenie peronów w Radomiu i okolicach. Będą nowe wiaty, ławki, kosze na śmieci i gabloty informacyjne.

 • Umowy podpisane. Koniec prac w 2021 roku

  Ponad 640 mln złotych kosztować będzie modernizacja dwóch odcinków linii kolejowej numer 8: Radom – Warka i Warka – Czachówek Płd. Dziś PKP PLK podpisały umowy z wykonawcami tych inwestycji. Zakończenie prac planowane jest w 2021 roku.

 • Do Warki koleją szybciej w... 2021 roku

  Za kilka tygodni ruszy remont kamienicy Deskurów – zapowiada radomski magistrat. Na ogłoszony przez urząd miejski przetarg dotyczący remontu tego budynku wpłynęły 4 oferty.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej