Dzisiaj jest: 8 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

Dworzec bez opóźnień – zapewniają PKP

czwartek, 10 wrzesień 2015 16:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Modernizacja dworca PKP w Radomiu przebiega zgodnie z planem – zapewniają PKP PLK S.A. Gotowy jest już peron numer 3 i podróżni mogą z niego korzystać. Ale tunel pod torami otwarty zostanie dopiero po zakończeniu całego remontu, czyli w grudniu tego roku.

 

Nowy peron numer 3 robi wrażenie. W porównaniu ze starymi peronami numer 1 i 2, to inny świat. Peron numer 3 jest już czynny i podróżni mogą z niego korzystać. - Przystępujemy teraz do wykonania pozostałych robót na stacji czyli układu torowego grupy nieparzystej. Od wtorku rozpoczęły się roboty rozbiórkowe. Rozbieramy peron numer 2. Będziemy rozbierać peron numer 1 i cały układ torowy – mówi Zbigniew Golis, kierownik kontraktu z PKP PLK S.A. Peron 3 został wybudowany od podstaw. - Te perony są wyższe w porównaniu do starych. Dzięki temu wysiadanie z pociągów i wsiadanie do nich będzie wygodniejsze. Peron ma nową nawierzchnię, która jest wyczuwalna pod stopami. Osoby, które mają problemy ze wzrokiem bez problemów wyczują, w którym miejscu na peronie się znajdują – dodaje Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK S.A. Podziemny tunel, który jest budowany niemal od podstaw jest już gotowy na długości około 65 metrów. Jednak nie ma szans na jego wcześniejsze otwarcie ze względów bezpieczeństwa. - W tym momencie trwają tam bardzo intensywne prace związane z wyburzaniem kolejnych części tego tunelu. Na nowo tunel zostanie zabudowany warstwą betonową. Tam także pojawią się nowe elementy czyli okładziny, które będą pokryte warstwą antygraffitową – wyjaśnia Karol Jakubowski. Tunel będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na samej stacji wymienionych zostanie także 14 kilometrów torów, sieć trakcyjna oraz 38 rozjazdów. - Do 23 października mamy zamknięcia torowe. Do Lesiowa jest wprowadzona komunikacja zastępcza – dodaje Zbigniew Golis. Tymczasowego przejścia, o którym informowaliśmy wczoraj pilnują funkcjonariusze Straży Miejskiej i Straży Ochrony Kolei. Można nim się dostać na peron numer 3 i tymczasowy peron numer 2. Natomiast z jednej strony miasta na drugą można przejść w godzinach od 7.00 do 8.00 rano i od 15.00 do 16.30 w dni powszednie. Modernizacja dworca kolejowego w Radomiu kosztować będzie 100

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej