Dzisiaj jest: 6 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Dyskutowali o transporcie

piątek, 11 wrzesień 2015 17:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Zmiany w przepisach dotyczących transportu były tematem VII Konferencji Dyrektorów i Naczelników Wydziałów Komunikacji, która odbyła się w Urzędzie Miejskim w Radomiu.

 

W konferencji wzięli udział przedstawiciele wydziałów komunikacji z województw mazowieckiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i lubelskiego. - Po co zrodziła się ta inicjatywa? Żeby nam się lepiej pracowało, ale przede wszystkim po to żebyśmy podnieśli jakość obsługi interesanta - mówi Andrzej Prusiński, dyrektor Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Radomiu. Podczas konferencji dyskutowano o zmianach w przepisach dotyczących między innymi rejestracji pojazdów, praw jazdy czy szkolenia kierowców. Szczegółowo natomiast omawiano procedury dotyczące zatrzymania praw jazdy za przekroczenie prędkości. - Przepis krótki, a jednak spędziliśmy masę czasu na konsultacjach z policją. Ustalaliśmy jak to robić, co przekazywać i co zaznaczać przy zatrzymywaniu, żeby późniejsze procedury były jednoznaczne i jasne dla wszystkich – dodaje Andrzej Prusiński. Dyrektorzy zwracali też uwagę na tak zwane „angliki” czyli pojazdy, które mają kierownicę z prawej strony. - To siódma konferencja, ale nie ostatnia. Są plany organizacji kolejnych tego typu spotkań, bo one owocują ciekawymi rozwiązaniami – mówi Rafał Rajkowski, wiceprezydent Radomia. Organizatorem konferencji – podobnie jak i poprzednich – był Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej