Dzisiaj jest: 6 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan

(Nie)bezpieczne przejście?

poniedziałek, 14 wrzesień 2015 16:39
Dział: Wiadomości
Autor 

Ostrzegamy przed przechodzeniem przez tory przy dworcu poza godzinami do tego wyznaczonymi. Choć i w wyznaczone nie zawsze jest to bezpieczne.

 

Prace w tunelu pod dworcem nadal trwają. W ubiegłym tygodniu PKP informowało o tym, na jakim etapie jest ta inwestycja. - Pozostało nam mało czasu, bo 4 miesiące. Przystępujemy w tej chwili do wykonania pozostałych robót na stacji, czyli układu torowego grupy nieparzystej. Rozpoczęły się roboty rozbiórkowe peronu numer 2. Później to samo czeka peron numer 1 i cały układ torowy – mówi Zbigniew Golis, kierownik kontraktu z PKP PLK S.A. Dla podróżnych PKP zorganizowały tymczasowe dojście do peronów numer 2 i 3. To przejście czynne przez jest przez całą dobę, pod nadzorem służb mundurowych. - To jedyne, bezpieczne rozwiązanie jeżeli chodzi o przepływ ludzi z jednej strony na drugą stronę miasta. Wykonawca proponował wcześniej puszczenie swobodnego ruchu przez stację, ale po dokładnych analizach okazało się, że w takim rozwiązaniu bezpieczeństwo nie zostałoby zachowane – tłumaczy Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK S.A. Sytuacja z ubiegłego piątku pokazuje jednak, że nawet przy tym nadzorze nie zawsze jest to droga bezpieczna. Pasażerowie przechodzili między wagonami pociągu towarowego, który zablokował przejście. Na peronie zrobiło się zamieszanie. - Czy mogę być z tego zadowolona? Organizacja tego przejścia jest fatalna – mówi wyraźnie oburzona jedna z kobiet, która śpieszyła się do pracy. Kobieta szła w stronę ulicy Domagalskiego, mimo że przejście w tym kierunku teoretycznie było zamknięte. Przypominamy, że przejście na Ustronie i do miasta zostało, na prośbę radomskiego magistratu, uruchomione tymczasowo, ale czynne jest tylko w godzinach od 7.00 do 8.00 i od 15.00 do 16.30 w dni powszednie. Nadzór nad pieszymi sprawują w tych godzinach pracownicy Służby Ochrony Kolei i Straż Miejska.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 825 milionów na remont linii kolejowej Radom - Warka

  Ponad 825 milionów złotych będzie kosztował remont linii kolejowej numer 8 na odcinku Radom – Warka. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymają na tę inwestycję dofinansowanie unijne w wysokości prawie 476 milionów złotych. Umowa na dofinansowanie remontu została podpisana w piątek w budynku radomskiego dworca PKP.

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej