Dzisiaj jest: 6 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Kolejne listy zarejestrowane

wtorek, 15 wrzesień 2015 17:54
Dział: Wiadomości
Autor 

Dziś ostatni dzień rejestracji list wyborczych do Sejmu i Senatu w najbliższych wyborach parlamentarnych. I dziś swoje listy do rejestracji zgłosiły: Koalicyjny Komitet Wyborczy „Zjednoczona Lewica” oraz Kongres Nowej Prawicy. O rejestracji swojej listy poinformowali także przedstawiciele ugrupowania „Kukiz 15”.

 

Jeszcze niedawno wszystko było teoretycznie poukładane. Jedynką miał być Leszek Rejmer. Sojusz liczył też na to, że ich listę wzmocni Marek Wikiński, były poseł tej partii. Dziś rzeczywistość wygląda inaczej. Marek Wikiński kandyduje z list Platformy Obywatelskiej. A Leszek Rejmer, szef radomskiej SLD będzie numerem dwa. Jedynką została Elżbieta Fornalik, działaczka Polskiej Partii Pracy ze Śląska choć jeszcze niedawno radomskie SLD było przeciwne tzw. „spadochroniarzom”. - Zdarzyła się taka sytuacja, że lista Zjednoczonej Lewicy została wzmocniona przez dwa podmioty. My się cieszymy, bo to rzeczywiście wzmacnia lewicę w Polsce – mówi Marcin Dąbrowski, rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Radomiu. We wtorek swoje listy wyborcze do rejestracji przyniósł także Kongres Nowej Prawicy. - Mamy podpisy, mamy oświadczenia kandydatów. Przeglądamy jeszcze wszystko żeby było jak trzeba – mówi Waldemar Rajca z Kongresu Nowej Prawicy. Waldemar Jan Rajca jest jednocześnie kandydatem KNP do Senatu. Swoje listy do rejestracji zgłosił także ruch Kukiz 15. - Liczymy na to, że uzyskamy szerokie poparcie mieszkańców Radomia i naszego okręgu wyborczego. Liczymy na 3 mandaty – mówi Robert Mordak, kandydat do Sejmu z Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz 15. Pełne listy kandydatów do Sejmu z ruchu Kukiz 15 już publikowaliśmy na stronie dami24.pl. Kandydatem do Senatu z tego ugrupowania jest Dariusz Grabowski, były poseł i europoseł.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomskie SLD świętowało wejście do Unii Europejskiej

  O kolejnej rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej przypominali radomianom 1 maja na Palcu Corraziego także członkowie radomskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 • Radom uczci wstąpienia Polski do UE

  Rozdawanie biało-czerwonych flag, konkursy i wspólne odśpiewanie „Ody do radości” - tak w Radomiu we wtorek 1 maja zostanie uczczone nie Święto Pracy, a 14 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

 • Chcą pomagać Polonii na Ukrainie

  Stowarzyszenie Kukiz '15 rozpoczyna zbiórkę darów i datków dla Polonii na Ukrainie. Przede wszystkim potrzebna jest żywność o długich terminach przydatności do spożycia i ciepła odzież.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej