Dzisiaj jest: 13 Lipca 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Chcą odszkodowań od biura Alfa Star

środa, 16 wrzesień 2015 16:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Na około 15 milionów złotych szacuje mazowiecki Urząd Marszałkowski koszty sprowadzenia do kraju turystów i wypłaty odszkodowań dla klientów upadłego biura turystycznego Alfa Star.

 

Biuro Alfa Star posiada trzy gwarancje ubezpieczeniowe na łączną kwotę ponad 60 milionów złotych. Upraszczając, obejmują one łącznie okres od od września 2013 roku do momentu upadku biura. Czyli pozwolą na pokrycie roszczeń osób, które w tym właśnie czasie wykupiły wycieczki. - Podsumowaliśmy wstępnie koszty, które ewentualnie trzeba będzie ponieść w związku ze sprowadzaniem turystów do kraju. Wstępnie przeanalizowaliśmy także wysokości roszczeń o jakie mogą występować klienci biura Alfa Star. Wynika z tego, że wszystkie te koszty powinny zamknąć się w kwocie około 15 milionów złotych – mówi Marta Milewska, rzecznik mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego. Osoby, które wykupiły wycieczki przed 17 września 2014 roku wnioski o roszczenia mogły złożyć do dziś. Pozostali klienci biura Alfa Star mają więcej czasu. Osoby, które wykupiły wycieczki pomiędzy 17 września 2014 roku a 16 stycznia 2015 roku, mogą składać roszczenia do 16 stycznia przyszłego roku. Najwięcej czasu na składanie roszczeń mają klienci, którzy wykupili usługę w Alfa Star po 17 stycznia bieżącego roku. Termin na ubieganie się o roszczenie upłynie we wrześniu 2016 roku. Wszystkie niezbędne dokumenty i formularze znaleźć można na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego. Do tej pory – jak informuje Urząd Marszałkowski – z roszczeniami wobec Alfa Star wystąpiło około 500 osób.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Upadłość szpitala? Radni zdecydowali

    Radni w starostwie Grójcu nie zgodzili się na ustanowienie hipoteki na majątku tamtejszego centrum medycznego. Tym samym mocno zadłużona placówka nie może wziąć kredytu. Prawdopodobnie oznacza to jej upadłość.

  • Turyści Alfa Star wracają do Polski

    Trwa sprowadzanie do Polski turystów, którzy wykupili wycieczki w biurze turystycznym Alfa Star. Jak informuje rzecznik urzędu marszałkowskiego, na razie udało się sprowadzić do kraju około 800 osób.

  • Odszkodowania po nawałnicach

    Płynie finansowa pomoc dla właścicieli gospodarstw, które ucierpiały podczas ostatnich burz. Wysokość tej pomocy jest zależna od doznanych szkód. Najwyższe odszkodowanie to 20 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej