Dzisiaj jest: 24 Listopada 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman

Mandaty za przejście przez tory

czwartek, 17 wrzesień 2015 16:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Strażnicy miejscy karzą mandatami osoby, które poza wyznaczonymi godzinami przechodzą przez tory na modernizowanej stacji kolejowej. Do tej pory wypisali dziesięć takich mandatów.

 

Tymczasowe przejście przez tory obowiązuje od kilkunastu dni. Bezpieczeństwa na tym przejściu pilnują codziennie funkcjonariusze Straży Miejskiej i Straży Ochrony Kolei. Przejście jest czynne w godzinach od 7.00 do 8.00 i od 15.00 do 16.30. - Poza tymi godzinami przejście przez tory jest nielegalne. Mimo to część ludzi próbuje przedostać się tamtą drogą - informuje Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu. I takich ludzi – jak mówią funkcjonariusze Straży Miejskiej – jest coraz więcej. Do tej pory straż ukarała mandatami w wysokości 100 złotych dziesięć osób. Tylko dziesięć, bo najczęściej strażnicy starają się pouczać. Mandaty dostali wyjątkowo niezdyscyplinowani. - Także są to osoby, które w sposób arogancki próbowały przejść przez tory. Nie przyjmowały żadnych wyjaśnień, że jest niebezpiecznie, bo jeżdżą pociągi. Po prostu muszą i idą – tłumaczy Piotr Stępień. Jednocześnie strażnicy miejscy i pracownicy Straży Ochrony Kolei skarżą się, że często są w wulgarny sposób atakowani przez przechodzących na dziko. Tymczasowe przejście przez tory zostało utworzone na prośbę radomskiego magistratu. Inwestor modernizacji stacji kolejowej PKP PLK S.A. jest zdania, że obecne rozwiązanie jest jedynym, zapewniającym bezpieczeństwo pieszym w trakcie trwania przebudowy peronów i tunelu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 825 milionów na remont linii kolejowej Radom - Warka

  Ponad 825 milionów złotych będzie kosztował remont linii kolejowej numer 8 na odcinku Radom – Warka. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymają na tę inwestycję dofinansowanie unijne w wysokości prawie 476 milionów złotych. Umowa na dofinansowanie remontu została podpisana w piątek w budynku radomskiego dworca PKP.

 • Interwencje strażników będą rejestrowane ?

  Radomska Straż Miejska przez ostatnie dwa tygodnie testowała nowy sprzęt. Podczas kontroli czy interwencji funkcjonariusze oprócz standardowego wyposażenia, na ulice zabierali ze sobą kamerę.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • "Kłopot, którego nikt nie chce rozwiązać"

  To słowa z listu, jaki trafił do naszej redakcji. Starsi mieszkańcy z ul. Żeromskiego skarżą sie na samochody, które... jeżdżą po chodniku. "To jest niebezpieczne zwłaszcza dla nas, seniorów" – pisze autorka listu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej