Dzisiaj jest: 13 Lipca 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Bój o Senat

piątek, 18 wrzesień 2015 17:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Ostra walka o fotel w senacie. Marzena Wróbel, niezależna kandydatka do Senatu, przekonuje, żeby głosować na kandydata z Radomia. To cios wymierzony w Adama Bielana, popieranego przez PiS kandydata Polski Razem Zjednoczonej Prawicy.

 

„Kandyduję do Senatu bo Radom powinien mieć tam swojego reprezentanta, który z niego pochodzi i zna problemy jego mieszkańców – mówiła podczas konferencji prasowej Marzena Wróbel. Parlamentarzystka, uważa, że dla wielu wyborców to ona jest twarzą Prawa i Sprawiedliwości. Posłanka Wróbel namawiała do tego, aby głosować na kandydata z Radomia: - Zarówno moje rodzinne miasto jak i cały okręg wyborczy zasługuje na to żeby reprezentował go ktoś kto jest związany z tym okręgiem. Kto doskonale zna jego problemy, kto zna problemy mieszkańców tego regionu. Słowa Marzeny Wróbel bezpośrednio uderzają w kandydaturę Adama Bielana, gdańszczanina, który w okręgu radomskim będzie walczył o mandat senatora z ugrupowania Polska Razem Zjednoczona Prawica. Marzenę Wróbel oburzyły słowa posła PiS Marka Suskiego, który kilka dni temu stwierdził, że między innymi kandydatura Marzeny Wróbel odbiera głosy Adamowi Bielanowi, a tym samym szkodzi Prawu i Sprawiedliwości i wspiera kandydata Platformy Obywatelskiej. Parlamentarzystka już zapowiedziała kroki prawne wobec posła Marka Suskiego: - Ja już mam napisany pozew, który jest związany z tą wypowiedzią. Mój pełnomocnik i mój komitet zdecydują co z tym dalej zrobić. Nie zostawię tej sprawy bez echa. Marzena Wróbel o mandat senatorski będzie ubiegała się po raz pierwszy w swojej karierze politycznej. Do tej pory przez 3 kadencje zasiadała w ławach poselskich.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • M. Wróbel pisze list otwarty do PiS

  Marzena Wróbel rozgoryczona postawą PiS. Pisze list otwarty do – jak mówi – jej kolegów z PiS-u, w którym między innymi pyta o to, czy można posuwać się do kłamstw, żeby osiągnąć cele wyborcze.

 • Marzena Wróbel pozywa prawicowy tygodnik

  Marzena Wróbel występuje na drogę sądową przeciwko tygodnikowi wSieci. Jej zdaniem jeden z artykułów naruszył jej dobre imię. Po tym samym kątem analizuje także wypowiedzi niektórych polityków.

 • Europoseł popiera kandydatów

  Marek Jurek, lider Prawicy Rzeczypospolitej udzielił dziś poparcia kandydującej do Sejmu Lucynie Wiśniewskiej i kandydatowi na senatora Adamowi Bielanowi.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej