Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Radomski Mistrz Polskiej Ortografii

poniedziałek, 28 wrzesień 2015 17:02
Dział: Wiadomości
Autor 

X Konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii rozstrzygnięty. Główne trofeum zdobyła Katarzyna Kwiecień, która wcześniej była już kilka razy w czołówce.

Katarzyna Kwiecień była już, mówiąc sportowym językiem sportowym, na podium cztery razy. W tym roku wreszcie spełniło się marzenie. Pani Katarzyna triumfowała. - Czekałam na to pierwsze miejsce – cieszy się Katarzyna Kwiecień. - Na pewno nie było łatwo. Opłaciła się wytrwałość Drugie miejsce w konkursie zajął Marek Ziółkowski, trzecia była Katarzyna Kitlińska-Dziuk. Organizatorzy przyznali też trzy wyróżnienia. Dyktando odbyło się już po raz dziesiąty. I dlatego przygotowany przez profesora Andrzeja Markowskiego tekst nosił właśnie tytuł: Po raz dziesiąty. - Starałem się dobrać słowa, które są ujęte w regułach ortograficznych – tłumaczy Andrzej Markowski. Jak konkursowe dyktando to nie mogło zabraknąć ortograficznych haczyków. - Trudność mogły sprawić słowa opacznie i nieopatrznie. Ale czytałem specjalnie dokładnie wymawiając „cz” - mówi Andrzej Markowski. Dyktando jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko radomian. - Od kilku zapisuje się około dwustu osób – informuje Agata Morgan, wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. - Przychodzi ich na dyktando mniej z różnych przyczyn. W tym roku może deszcz odstraszył sporą grupę. W konkursie wzięli przedstawiciele kilku pokoleń. Wielu startowało już wcześniej. Kto popełnił zbyt wiele błędów nie musi się martwić. Wystarczy poćwiczyć i za rok będzie okazja do rewanżu. Radomskie dyktando ma już swoją tradycję i jak przypomina profesor Markowski jest jednym z najdłużej organizowanych w kraju. Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Tegoroczne dyktando pisane...wierszem

  Za nami XII Konkurs o Tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii. Tekst dyktanda jak zawsze układał prof. Andrzej Markowski, który w tym roku zaskoczył niektórych uczestników pisząc dyktando wierszem.

 • Dyktando nie tylko dla mistrzów

  Kto zdobędzie tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii okaże się już za kilka dni. Na razie trwają zapisy i przygotowania do imprezy. Konkurs organizuje Miejska Biblioteka Publiczna.

 • Święto bibliotekarzy. W cieniu sypiąca się siedziba i mało nowych książek

  Poznaliśmy Bibliotekarza Roku 2017. Wręczenie statuetki odbyło się podczas uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Ale pośród wielu ciepłych słów, były też cierpkie uwagi.

 • Mistrz ortografii po raz drugi

  Sebastian Mirecki Radomskim Mistrzem Polskiej Ortografii 2016. To już drugi, mistrzowski tytuł dla pana Sebastiana.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej