Dzisiaj jest: 18 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Olbrzymie zainteresowanie historią miasta

wtorek, 29 wrzesień 2015 17:31
Dział: Wiadomości
Autor 

Nie ma już zaproszeń na prezentację drugiej części książki „Na pamiątkę... Radomianie na starych fotografiach”. Wszystkie zaproszenia rozeszły się w ciągu jednego dnia.

Tego można było się spodziewać. Pierwsza część „Radomian na starych fotografiach” rozeszła się podczas ubiegłorocznej promocji w oka mgnieniu. Zainteresowanie drugą częścią jest jeszcze większe. Na prezentację książki wszystkie zaproszenia przeznaczone dla mieszkańców Radomia rozdano w ciągu zaledwie jednego dnia. - Już pierwszego dnia o godzinie 15.00 już zaproszeń nie było. Przychodzą zawiedzeni mieszkańcy. Mogę tylko przeprosić i pomyśleć nad tym, żeby spróbować zrobić dodruk, żeby każdy mieszkaniec Radomia, który będzie chciał posiadać naszą publikację, mógł ją otrzymać – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu. Druga część „Radomian na starych fotografiach” ukaże się w nakładzie tylko 1500 egzemplarzy. Tylko, bo pierwsza część miała nakład 3 tysięcy. Dla mieszkańców Radomia Biuro Rady Miejskiej przygotowało na prezentację książki 600 zaproszeń. - Dlatego, że tyle jest miejsc w Szkole Muzycznej. Nie mogliśmy więcej przygotować, bo musimy dbać o bezpieczeństwo. Do sali koncertowej Szkoły Muzycznej będą wpuszczane tylko te osoby, które będą posiadały zaproszenie – tłumaczy Dariusz Wójcik. W drugiej części albumu znalazły się zdjęcia z okresu od XIX wieku do zakończenia II wojny światowej. Fotografie pochodzą z prywatnych zbiorów mieszkańców Radomia. Prezentacja drugiej części książki „Na pamiątkę... Radomianie na starych fotografiach” odbędzie się 5 października w sali koncertowej Szkoły Muzycznej przy ulicy 25 Czerwca o godzinie 16.00.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej