Dzisiaj jest: 20 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Kalendarz z Janem Pawłem II. Dochód dla dzieci

wtorek, 29 wrzesień 2015 17:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Ukazał się kalendarz Diecezji Radomskiej na 2016 rok. Wydawcą jest Fundusz im. bpa Jana Chrapka. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc uzdolnionym dzieciom niepełnosprawnym.

To 15 kalendarz Diecezji Radomskiej wydany przez Fundusz im. bp Jana Chrapka. - Okładka kalendarza przedstawia mozaikę z Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Ta mozaika został wykonana na polecenie Jana Pawła II w dowód wdzięczności za ocalenie jego życia po zamachu na Placu św. Piotra. Okładka wskazuje także na zawartość kalendarza – mówi Zbigniew Miazga, prezes Funduszu im. bpa Jana Chrapka. W kalendarzu znalazły się fotografie przedstawiające Papieża Jana Pawła II jako papieża maryjnego. Fotografie powstały podczas wielu papieskich pielgrzymek po świecie. Cena kalendarza to 5 złotych. Pieniądze ze sprzedaży zasilą program stypendialny funduszu, który pomaga uzdolnionym dzieciom niepełnosprawnym. - Do tej pory opieką objęliśmy około 50 dzieci. Prośbę Jana Pawła II o nową wyobraźnię miłosierdzia chcemy spełniać w sposób praktyczny. Mobilizuje nas do tego dodatkowo zbliżający się Rok Miłosierdzia – dodaje Zbigniew Miazga. Kalendarz Diecezji Radomskiej na rok 2016 będzie dostępny we wszystkich parafiach diecezji oraz w dwóch księgarniach: św. Kazimierza przy ulicy Malczewskiego oraz Mariackiej przy ulicy Sienkiewicza.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pomoc za 1 procent

  Caritas Diecezji Radomskiej chce rozszerzyć pomoc dla chorych. Pieniądze na zakup sprzętu medycznego mają pochodzić z rozliczeń PIT, które Caritas wypełnia bezpłatnie w zamian za 1 procent od podatku dochodowego.

 • Nie wyrzucajmy jedzenia po świętach. Podzielmy się

  Co roku obiecujmy sobie, że kupimy mniej niż przed rokiem i co roku okazuje się, że nie udało się nam dotrzymać tego postanowienia. Po świętach mamy nadmiar żywności. Nie wyrzucajmy jej. Podzielmy się jedzeniem. Żywność można przekazać m.in. do radomskiej Caritas, o co apeluje jej dyrektor.

 • Caritas pomaga dzieciom

  Rozpoczęła się kościelna akcja sprzedaży świec. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla dzieci. Akcja ma charakter ekumeniczny.

   

   

   

 • Akcja dla bezdomnych. W grudniu charytatywne przedstawienie

  Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwała zbiórka ubrań dla osób bezdomnych. Organizuje ją uczeń radomskiego gastronomika, Bartłomiej Maślak. Najbardziej potrzebne są buty.

   

   

  Już w ubiegłym roku Bartek Maślak pomagał bezdomnym. Zorganizował akcję zbiórki ubrań. Potem ze strażą miejska i streetworkerkami Caritas odwiedzali miejsca, w których przebywają bezdomni. Rozdawali tę odzież i ciepłe posiłki, które przygotował „Gastronomik”. Bo szkoła Bartka też zaangażowała się w tę akcję. - Zapytałem mojego katechety, czy dałoby się zrobić taką akcję w szkole. On po rozmowie z dyrektorem zgodził się. I zaczęliśmy działać – opowiada Bartłomiej Maślak.

  W tym roku Świąteczna Akcja dla Osób Bezdomnych Radom 2017 jest większa. Odzież przyjmowana jest w czterech punktach w Radomiu i w jednym punkcie w Grójcu. W Radomiu te punkty to sklep Budowlaniec, ul. Żwirki i Wigury 18, sklep Maxima-Metalplast, ul. Struga 6 (obok Resursy), serwis GSM, ul. Wyścigowa 3i, oraz Radomska Szkoła Rock'a, ul. Sienkiewicza 8.

  Odzież zbierana jest do 1 grudnia. Bartka wspiera też Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska. W Resursie odbędzie się charytatywne przedstawienie „Dyzma raz jeszcze”. - Pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na zakup butów zimowych dla bezdomnych - mówi Bartłomiej.

  Przedstawienie odbędzie się 8 grudnia. Bilety już można kupować.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej