Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Trwa polityczny spór o podział Mazowsza

piątek, 02 październik 2015 18:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Marek Wikiński, kandydat PO na posła chce debaty z Cezarym Brymorą, kandydatem Nowoczesnej na posła. Kandydatów poróżniły kwestie podziału administracyjnego Mazowsza.

 

Temat nowego podziału administracyjnego województwa mazowieckiego wstrząsnął sceną polityczną Radomia. Propozycje Cezarego Brymory, kandydata do Sejmu Nowoczesnej Ryszarda Petru podgrzały dyskusję: - Tworzymy województwo radomskie z siedzibą w Radomiu, wydzielamy Warszawę jako województwo stołeczne i pozostawiamy województwo mazowieckie z siedzibą w Płocku, obejmujące całą północną część Mazowsza. Propozycje Cezarego Brymory skomentował Marek Wikiński, kandydat Platformy Obywatelskiej do Sejmu. Ta wypowiedź padła w czwartek, podczas konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej: - Dzisiaj lekką ręką Nowoczesna chce przekreślić pracę milionów samorządowców w całym kraju. To propozycja głęboko nieprzemyślana. Błagam kandydata Nowoczesnej, który podobno zawsze dotrzymuje słowa, żeby tym razem tego słowa nie dotrzymał. Cezary Brymora nie dał długo czekać na swoją odpowiedź. Kilkanaście godzin później do słów Marka Wikińskiego odniósł się na kanale You Tube: - Straszy pan wyborców tym, że znikną urzędy we wszystkich powiatach, prokuratury i sądy. To nieprawda. One pozostaną tam, gdzie są. Panie Marku, jeżeli chodzi o województwo radomskie, to zmienia pan zadnie. Mówił pan, że jeżeli w czasach tworzenia reformy administracyjnej byłby pan bardziej znanym posłem, to Radom byłby stolicą województwa. Panie Marku ja błagam pana, niech pan nie zmienia bez przerwy swoich poglądów. Na odpowiedź Marka Wikińskiego nie trzeba było długo czekać: - Panie Czarku zapraszam do debaty programowej. Zapraszam do debaty na argumenty. Zapraszam do rozmowy o programie Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. Spotkajmy się w telewizji Dami. Niech ludzie zdecydują kto wygra. Czy głos wyborców, czy pieniądze i plakaty. Panie Czarku niech pan nie pęka. Kampania trwa. I nabiera coraz mocniejszych rumieńców. I można się spodziewać, że to nie ostatnia propozycja przedwyborczej debaty.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Międzynarodowa dyskusja o nowelizacji ustawy

  „Szanse i zagrożenia” - pod takim tytułem odbył się panel dyskusyjny na temat nowelizacji ustawy o IPN. W dyskusji wzięły udział m.in. córki radomskich Żydów ocalałych z Holocaustu. Organizatorem debaty była Resursa Obywatelska.

 • Debata historyczna...W Rok Niepodległej

  W Oratorium św. Flipa Neri księży filipinów w Radomiu odbyła się debata historyczna pod tytułem „Trybunał Historyczny – spór o przyczyny upadku I Rzeczypospolitej”. Debatę zorganizowało Mazowieckie Kuratorium Oświaty i Liceum Katolickie im. św. Filipa Neri.

 • Jest sprawiedliwość? Trwa festiwal „Okna”

  O tym, jak dudek spierał się z królikiem mogli dziś posłuchać wszyscy obecni na debacie filozoficznej. Otwarta debata o sprawiedliwości toczyła się dziś w Radomiu w ramach VIII Festiwalu Filozofii „Okna”.

 • Debaty oksfordzkie w Radomiu

  Radomscy uczniowie wzięli udział w turnieju wiedzy zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Nie był to zwykły turniej, a debata oksfordzka.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej