Dzisiaj jest: 20 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Nowy rok w Szkole Orląt

poniedziałek, 05 październik 2015 16:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 2 tysiące studentów zainaugurowało dziś nowy rok akademicki w dęblińskiej Szkole Orląt. W uroczystości wziął udział między innymi prezydent RP Andrzej Duda.

 

Po raz pierwszy w historii dęblińskiej Szkoły Orląt w inauguracji roku szkolnego i immatrykulacji żaków wziął udział prezydent Polski i jednocześnie zwierzchnik Sił Zbrojnych. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych obchodzi w tym roku 90-lecie istnienia. W murach szkoły przygotowują się przyszli piloci, kontrolerzy ruchu lotniczego, nawigatorzy, specjaliści obsługi naziemnej, a także wojsk radiotechnicznych i obrony powietrznej. Z roku na rok Szkoła Orląt ma coraz więcej uprawnień. - Nie mogę dziś nie wspomnieć o sukcesie Wydziału Lotnictwa, który uzyskał uprawnienia nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych. Kolejne uprawnienia są procedowane, a w następnym roku na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki będziemy aplikować o kolejne uprawnienia – mówi generał brygady Jan Rajchel, komendant dęblińskiej Szkoły Orląt. Do rozwoju Szkoły Orląt nawiązał także prezydent Andrzej Duda: - Szkoła rozwija się z roku na rok. Unowocześnia się i podąża za trendami, które pojawiają się na świecie. Dzisiaj praktycznie nie ma dziedziny życia, w której nie byłoby komputerów i informatyki. Także w lotnictwie. Przyszły rok będzie także wyjątkowy. Szkołę czekają nowe wyzwania. - Najbliższe wyzwania to wspólnie z 4 Skrzydłem Szkolnym wdrożenie samolotu nowej generacji M-346 Aeromacchi. Zastąpi on wysłużoną Iskrę. To również kształcenie na potrzeby sił zbrojnych operatorów bezzałogowych statków powietrznych czyli dronów – mówi pułkownik Marek Bylinka, prorektor Szkoły Orląt w Dęblinie. Po uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego prezydent zwiedził uczelnię. Zaprezentowano mu sprzęt lotniczy używany w szkoleniu podchorążych oraz symulatory, które są jednym z ważnych elementów szkolenia. W Szkole Orląt podchorążowie mogą szkolić się już także na symulatorze samolotu F-16.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomski uniwersytet zainaugurował nowy rok akademicki

  To 67 rok akademicki w historii uczelni. Do akademickiego grona dołączyło na pierwszym roku ponad 1300 studentów. Najwięcej chętnych było na nowy kierunek lekarski: 30 osób na jedno miejsce. Ostatecznie na tym kierunku studia rozpocznie 100 osób.

 • Radom i Dęblin zorganizują wspólnie pokazy lotnicze

  Pokazy uświetnią przyszłoroczne obchody 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. O połączeniu sił Radomia i Dęblina mówił w poniedziałek w Radomiu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

 • Rowery miejskie już stoją. Start systemu o północy

  Jeszcze nie wystartował, wystartuje dokładnie o północy. System Radomskiego Roweru Miejskiego od soboty będzie dostępny dla mieszkańców. W 25 stacjach będzie do dyspozycji 250 rowerów.

 • Orliki odlecą z Radomia?

  Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, związane od lat z Radomiem Orliki mogą zostać przeniesione do Dęblina. Taką ewentualność rozważa dowództwo w Dęblinie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej