Dzisiaj jest: 31 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Łukasza, Urbana, Augusta

Ambitne plany PGZ

poniedziałek, 05 październik 2015 16:58
Dział: Wiadomości
Autor 

Przychody na poziomie 12 miliardów złotych i wejście do pierwszej dziesiątki największych koncernów zbrojeniowych w Europie. To biznesowe plany Polskiej Grupy Zbrojeniowej na lata 2015 - 203

 

Już teraz Polska Grupa Zbrojeniowa ma przychody na poziomie 4 miliardów złotych rocznie. Ale PGZ chce je zwiększyć niemal trzykrotnie. - Założyliśmy mocny plan rozwojowy dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej, czyli osiągnięcie poziomu przychodu 12 miliardów złotych w skali roku – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu PGZ w Radomiu. Jak zauważa Wojciech Dąbrowski, to cele bardzo ambitne, ale możliwe do zrealizowania. - Wymaga to poszukania partnerów zagranicznych, rozwoju technologicznego naszych zakładów, otwartości na rozwój kadry, czyli także pozyskiwania nowych pracowników o określonych kompetencjach – wylicza. Głównym celem Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest maksymilizacja produkcji specjalnej w kraju. Co za tym idzie, unowocześnianie polskiej armii. - Polska Grupa Zbrojeniowa ma być silnym partnerem w Europie i na świecie. Ma być partnerem, który dostarcza zaawansowane systemy i ma wykwalifikowane grono pracowników – twierdzi Wojciech Dąbrowski. Dziś w spółkach zrzeszonych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej pracuje 17,5 tysiąca osób. Plany biznesowe obejmują okres od 2015 do 2030 roku. Do 2018 roku PGZ planuje przychody na poziomie 8 miliardów. 12 miliardów polski koncern planuje osiągnąć do 2022 roku. Celem PGZ, oprócz wspierania polskij armii, ma być także skuteczne konkurowanie na rynkach zagranicznych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Czy PGZ wybuduje nową siedzibę w Radomiu?

  „ Nowa siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu jest jak Yeti. Wszyscy o niej mówią a nikt jej nie widział” - tak prezydent Radosław Witkowski komentuje – jego zdaniem – brak widocznych działań PGZ w sprawie budowy swojej nowej siedziby w Radomiu.

 • PGZ chce oszczędzać i powołuje Centrum Usług Biznesowych

  200 milionów złotych w skali roku mogą wynieść oszczędności PGZ dzięki utworzeniu w Radomiu Centrum Usług Biznesowych. W Centrum pracę znajdzie około 300 osób. Pierwsze kilkadziesiąt jeszcze w tym roku.

 • Dawna Fabryka Broni na sprzedaż

  7,5 miliona złotych – to cena wywoławcza w przetargu na sprzedaż dawnych budynków Fabryki Broni w Radomiu. Przetarg ogłosiło Radomskie Centrum Innowacji i Technologii - właściciel nieruchomości.

 • Stocznia jednak nie dla Radomia

  Radom nie będzie siedzibą spółki Polska Grupa Zbrojeniowa Stocznia Wojenna. Zarząd PGZ podjął decyzję, że docelową siedzibą spółki będzie Gdynia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej