Dzisiaj jest: 31 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Łukasza, Urbana, Augusta
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

KWW Kukiz'15 mówi „nie” ekspansji marketów

wtorek, 06 październik 2015 17:37
Dział: Wiadomości
Autor 

KWW Kukiz'15 zapowiada złożenie w Sejmie ustawy, która pozwoliłaby gminom zablokować budowę sklepów o powierzchni powyżej 400 metrów kwadratowych. Zdaniem Dariusza Grabowskiego, kandydata do Senatu z Kukiz'15 rozwój sieci handlowych spowoduje utratę miejsc pracy i zmniejszenie wpływów do budżetu państwa.

 

Ruch Kukiz'15 rozpoczął walkę z ekspansją zagranicznych sieci handlowych w Polsce. - W tej chwili obowiązuje anarchia prawna i żadna z partii, które zasiadają w parlamencie nie próbowała nawet powstrzymać faktu, że decyzja dotycząca budowy marketów jest prywatną i wyłączną decyzją inwestora – mówi Dariusz Grabowski, kandydat do Senatu z KWW Kukiz'15.

Zdaniem Dariusza Grabowskiego zagrożeniem dla polskich przedsiębiorców jest planowany rozwój w Polsce zagranicznych sieci handlowych. - Chcę zwrócić uwagę, że wielkie sieci handlowe jak Lidl czy Kaufland otrzymały ogromne kredyty na rozbudowę swoich sieci w Europie Środkowo-Wschodniej, także w Polsce. To są setki milionów euro. To jest kolejne zagrożenie dla polskich przedsiębiorców – mówi Dariusz Grabowski.

Dariusz Grabowski zapowiada, że jeśli członkowie ruchu Kukiz'15 dostaną się do parlamentu, to złożą w Sejmie projekt ustawy umożliwiającej gminie zablokowanie budowy sklepów o powierzchni powyżej 400 metrów kw.

Podczas tej samej konferencji Marcin Nowak, kandydat do Sejmu zaapelował do Cezarego Brymory, kandydata Nowoczesnej i do Marka Wikińskiego z Platformy Obywatelskiej żeby przestali – jak się wyraził – odgrzewać przed każdą kampanią wyborczą stare tematy w postaci między innymi utworzenia województwa radomskiego i wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Poseł Mordak zaniepokojony stanem składowiska śmieci w Radomiu

  Sprawą płonącego składowiska śmieci w Radomiu, zajął się także radomski poseł Kukiz'15 Robert Mordak. Zorganizował w tym temacie nawet konferencję prasową. I zaprosił na nią ekspertów ze Stowarzyszenie Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • Upamiętnią Żołnierzy Wyklętych

  Stowarzyszenie Kukiz’15 w Radomiu zaprasza na uroczyste obchody 71 rocznicy śmierci majora Franciszka Jaskulskiego pseudonim„Zagończyk”. Uroczystości odbędą w najbliższą niedzielę. Obchody odbędą się także w Przysusze.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej