Dzisiaj jest: 31 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Łukasza, Urbana, Augusta

„Polska przyszłości” Platformy Obywatelskiej

środa, 07 październik 2015 19:24
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska Platforma Obywatelska przedstawiła główne założenia programu „Polska przyszłości”. Program dotyczy 10 obszarów, w tym bezpieczeństwa, edukacji czy zdrowia.

 

Program Platformy Obywatelskiej na lata 2015-2020 oparty jest na trzech filarach: Polska obywatelska, Polska sprawiedliwa i Polska przedsiębiorcza. - Zapoznałem się z programami wszystkich partii startujących w wyborach 25 października. Mamy przed sobą jedyny, kompletny, perspektywiczny, optymistyczny, wyliczony w każdym miejscu program dla Polski i Polaków program Platformy Obywatelskiej – mówi Marek Wikiński, kandydat Platformy Obywatelskiej do Sejmu. Pogram PO koncentruje się na 10 obszarach życia w Polsce. Rozdział „Młodzież” omówiła kandydatka do Sejmu Marta Michalska-Wilk. - Po pierwsze łatwiejszy wybór ścieżki edukacyjnej. Ułatwimy wymianę międzynarodową uczniów i kadry naukowej. Chcemy także by doradcy zawodowi znaleźli się na każdym poziomie edukacji i to począwszy już od gimnazjum. Więcej stypendiów i wyższe kredyty studenckie. Kredyty studenckie – według Platformy Obywatelskiej - miałyby wzrosnąć z 600 do 1800 złotych. Platforma obiecuje także podniesienie poziomu staży studenckich. Leszek Ruszczyk, „jedynka” PO do Sejmu skoncentrował się na przyjaznym urzędzie i odpowiedzialnych urzędnikach: - Urzędnicy będą mieli odpowiedzialność majątkową. Funkcjonariusze publiczni muszą odpowiadać za swoje decyzje. Platforma obiecuje także zmniejszenie urzędniczych kontroli. Mają być one przeprowadzane tylko w uzasadnionych sytuacjach. Kolejne punkty programu dotyczą zmian w zakresie bezpieczeństwa państwa, polityki dotyczącej seniorów, edukacji, nauki i kultury, ochrony zdrowia, rozwoju wsi i małych miast oraz polityki zagranicznej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej