Dzisiaj jest: 24 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Marty, Marcina, Rafała

Cezary Brymora: poselska pensja na cele charytatywne

czwartek, 08 październik 2015 19:03
Dział: Wiadomości
Autor 

„Nie kandyduję dla kasy. Przekażę 100 tysięcy złotych z poselskiej pensji na cele charytatywne” - deklaruje Cezary Brymora, kandydat Nowoczesnej Ryszarda Petru do Sejmu. I swoją obietnicę przekazania 100 tysięcy złotych potwierdza notarialnie.

 

Akt notarialny został sporządzony w miniony wtorek. Jeśli Cezary Brymora zostanie posłem, to przekaże 100 tysięcy złotych z pensji poselskiej na cele charytatywne lub na stypendia dla wybitnych uczniów. - Nie mogą to być stypendia przydzielane bezpośrednio uczniowi jeżeli nie będzie desygnowała go szkoła lub uczelnia. Muszą to być organizacje pożytku publicznego i nie mogą to być osoby fizyczne, które będą się do mnie zgłaszały – precyzuje Cezary Brymora, kandydat Nowoczesnej do Sejmu. Pieniądze miałyby być przekazywane co miesiąc, po 5 tysięcy złotych od pierwszego miesiąca, za który Cezary Brymora jako poseł będzie mógł otrzymać sejmowe wynagrodzenie. W akcie notarialnym zabezpieczono także sytuację gdyby kandydat Nowoczesnej przestał wywiązywać się z przekazywania pieniędzy. - Jeśli w ciągu dwóch miesięcy nie zrobię tego, czyli nie przeleję tych pieniędzy i nie pokażę tego w materiałach lub konferencjach prasowych, to wówczas poddaję się egzekucji, żeby przekazać pozostałą kwotę na Caritas Diecezji Radomskiej – wyjaśnia Cezary Brymora. Ta pozostała kwota to różnica między tym, co już przekazane wcześniej, a deklarowaną kwotą 100 tysięcy złotych. Cezary Brymora podczas konferencji prasowej opowiedział się także za dwukadencyjnością posłów, biurami poselskimi w okręgu wyborczym oraz przeciwko tak zwanym „spadochroniarzom politycznym”, czyli kandydatom do Sejmu i Senatu, którzy mieszkają w innych miastach niż te z których kandydują.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej