Dzisiaj jest: 24 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Marty, Marcina, Rafała

Debaty wyborcze: kto, z kim i dlaczego nie

piątek, 09 październik 2015 18:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Cezary Brymora, kandydat Nowoczesnej do Sejmu nie będzie brał udziału w jakichkolwiek debatach politycznych. To odpowiedź na zaproszenie do takiej debaty, jakie padło ze strony Marka Wikińskiego, kandydata Platformy Obywatelskiej. Ten ostatni nie rezygnuje i zaprasza teraz do publicznej dyskusji Marka Suskiego, „jedynkę” PiS.

 

Pomysł Cezarego Brymory dotyczący nowego podziału województwa mazowieckiego i utworzenia między innymi województwa radomskiego wywołał szerokie komentarze na radomskiej scenie politycznej. Marek Wikiński, kandydat Platformy Obywatelskiej rzucił kandydatowi Nowoczesnej wyzwanie do publicznej debaty na ten temat. - Wyzywam na pojedynek. Panie Czarku, niech pan nie pęka – przekonywał Marek Wikiński. Dla Cezarego Brymory wyzwanie do debaty ze strony kandydata PO jest zaskoczeniem: - Znam Marka Wikińskiego, jest wytrawnym politykiem i nie wiem dlaczego wybrał sobie moją skromna osobę do tego, żeby robić sobie kampanię wyborczą – dziwi się Cezary Brymora. Ale pomysł publicznej debaty spodobał się innym kandydatom. - Bardzo chętnie podejmę merytoryczną debatę, debatę na argumenty. Chciałabym żeby w tej debacie uczestniczyli liderzy Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Niestety, jak do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi – mówi Katarzyna Kalinowska, kandydatka Nowoczesnej do Sejmu. W takiej debacie widzi swoje miejsce także Marcin Nowak, kandydat ruchu Kukiz'15: - Jeśli byliby gotowi zorganizować debatę na ten temat i wziąć w niej udział, to wyrażam gotowość żeby zabrać głos w tym temacie i zabrać głos w imieniu KWW Kukiz'15 – mówi Marcin Nowak. Ale pierwszy, który powiedział „nie” debatom przedwyborczym jest autor zamieszania z podziałem administracyjnym Mazowsza, Cezary Brymora. - Generalnie uważam, że te wszystkie debaty przedwyborcze są pod publiczkę. Nie chcę tego w ten sposób robić. Zdeklarowałem, że nie będę uczestniczyć w żadnych debatach do końca wyborów – mówi Cezary Brymora. Marek Wikiński jest niepocieszony odmową ze strony kandydata Nowoczesnej. Jednak nie rezygnuje z chęci zorganizowania publicznej debaty. - Zapraszam do rozmowy posła Marka Suskiego, który jest liderem Prawa i Sprawiedliwości i doskonale zna program PiS. Jeżeli pan Cezary Brymora zechce do nas dołączyć i poważnie rozmawiać, a nie pokazywać biało-niebieskie kartki, to taka rozmowa na pewno będzie owocna – mówi Marek Wikiński. Przypomnijmy, że rękawicę w tej kampanii rzucał także Dariusz Grabowski, który na debatę wyzywał Adama Bielana. Na razie bez odpowiedzi.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Katarzyna Kalinowska kandydatką Nowowczesnej?

  Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej będzie kandydatką tej partii na urząd prezydenta Radomia w najbliższych wyborach samorządowych, jeżeli Nowoczesna samodzielnie wystartuje w tych wyborach. Potwierdziła to przebywająca w czwartek w Radomiu Katarzyna Lubnauer , przewodnicząca Nowoczesnej.

 • Czy miasto kupi oczyszczacze powietrza ?

  Blisko 2,5 tysiąca podpisów zebrali przedstawiciele radomskiej Nowoczesnej pod petycją o stuprocentowe sfinansowanie przez miasto zakupu oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Petycja trafiła na biurko prezydenta Radosława Witkowskiego.

 • Grabowski zawodowcem

  Rafał Grabowski, pięściarz klubu Boxing Radom, kończy karierę amatorską. Zawodnik przechodzi do obozu profesjonalistów. Rafał Grabowski zadebiutuje na zawodowym ringu podczas gali w Wyszkowie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej